BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
512
2021'DE
BAĞITLANAN TİS
31
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
20

YERELSEN’DE ARAYIN:

Darıca’da imza şöleni…

Darıca Belediyesinde  çalışan 113 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi; düzenlenen geniş katılımlı bir törenle imzalandı.

Yerelsen görevinin hakkını verdi…

Yerelsen; üyelerinden olan Darıca Belediyesinde, toplu iş sözleşmesi görüşmelerini başarıyla tamamladı. İşveren adına  görüşmelere katılan Yerelsen sözleşme görüşmelerini Hizmet-iş sendikası yetkilileriyle yürüttü. Yapılan uzun görüşmeler sonunda taraflar mutabakata vardı.

İmza töreni Darıca Belediyesi’nde yapıldı…

Darıca Belediyesi meclis salonunda yapılan imza törenine Yerelsen Genel Başkanı Zeki Toçoğlu, Yerelsen Genel Başkan Vekili   Dr. Mustafa Çöpoğlu, Yerelsen Genel Sekreteri Mümtaz Uzun, Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin, Uzman personeller Hasan Tenlik, Mete Bilgin, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Belediye yöneticileri, Hizmet iş sendikası Kocaeli Şubesinin yöneticileri ve çok sayıda işçi katıldı. 

Törende açılış konuşmasını yapan  Belediye Başkanı  Şükrü Karabacak, mevcut imkanları zorlayarak çalışanlarına en iyi zammı verdiklerini ifade etti. Artış yapmak kadar  maaşları zamanında vermeninde çok önemli olduğunu belirten Karabacak, işçilerin alın teri kurumadan maaşlarını vermeye çabaladıklarını söyledi. Kendilerinin göreve geldikleri günden beri birinci önceliklerinin işçilerin haklarını vermek olduğunu, bugün geriye dönüp baktıklarında ise işçilerin kendilerinden bir alacakları kalmadığını söyledi.

Başkan Karabacak’tan sonra söz alan Yerelsen Genel Başkanı Zeki Toçoğlu, Yerelsen olarak Belediyelerde çok önemli bir görevi ifa ettiklerini belirterek, bu sayede sözleşmelerin mevzuatlara uygun hale getirildiğini söyledi. Kendisinin de 1999 yılından beri Belediye Başkanlığı yaptığını, göreve geldiklerinde Belediyelerde işçilerin yüklü miktarlarda alacakları olduğunu ama bugün geriye dönüp baktıklarında işçilerin birçok belediyede alacakları kalmadığını memnuniyetle gözlemlediklerini ifade etti. Darıca Belediyesinde imzalanan bu sözleşmenin de taraflara hayırlı olmasını dileyen Başkan Toçoğlu, sözleşmede emeği geçen başta Yerelsen Personeli olmak üzere herkese teşekkür etti.

Son olarak konuşan Hizmet iş sendikası Kocaeli Şubesi Başkanı İdris Ersoy, Sözleşmede emeği geçen herkese teşekkür ederek, sözleşmenin taraflara hayırlı olmasını diledi.

Konuşmalardan sonra alkışlar arasında sözleşme taraflarca imzalandı. Sözleşmenin imzalanmasından sonra işveren ve işçi sendikası temsilcileri karşılıklı olarak birbirlerine çiçek takdim ettiler. 

 Yevmiyelere seyyanen 5 TL. zam…

Varılan mutabakat sonucu çalışanların yevmiyelerine ilk yıl için seyyanen 5 TL, ikinci yıl için seyyanen 6 TL ve üçüncü yıl için ise 7 TL zam yapıldı.  Sosyal haklarda da aynı oranlarda artış sağlanmış oldu.