BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 04.04.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Darıca’da imzalar atıldı…


31 Mayıs Pazartesi 2010.

Yerelsen görevinin hakkını verdi…


 


Yerelsen; üyelerinden olan Darıca Belediyesinde, toplu iş sözleşmesi görüşmelerini başarıyla tamamladı.İşveren adına görüşmelere katılan Yerelsen sözleşme görüşmelerini Hizmet-iş sendikası yetkilileriyle yürüttü.Yapılan uzun görüşmeler sonunda taraflar mutabakata vardı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 İmza töreni Darıca Belediyesi’nde yapıldı…

 


Darıca Belediyesi meclis salonunda yapılan imza törenine Yerelsen Genel Başkan Vekili ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr.Mustafa Çöpoğlu, Yerelsen Genel Sekreteri Mümtaz Uzun, Uzman personeller Hasan Tenlik, Yahya Bilgin ,Mete Bilgin,Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Belediye yöneticileri,Hizmet iş sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, sendika yöneticileri ve çok sayıda işçi katıldı.


 


Törende bir konuşma yapan Dr.Mustafa Çöpoğlu, Yerelsen’in sözleşme görüşmelerindeki önemine vurgu yaparak, sözleşmenin taraflara hayırlı olmasını, işçilerin gelirlerini afiyetle harcamasını veya tasarruf etmesini  diledi.


 


Daha sonra söz alan Belediye Başkanı  Şükrü Karabacak, mevcut imkanları zorlayarak çalışanlarına en iyi zammı verdiklerini ifade etti.Artış yapmanın önemli olmadığını fakat  maaşları zamanında vermenin çok önemli olduğunu,belirten Karabacak, işçilerin alın teri kurumadan maaşlarını vermeye çabaladıklarını söyledi.


 


Son olarak konuşan Hizmet iş sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, Sözleşmede emeği geçen herkese teşekkür ederek, sözleşmenin taraflara hayırlı olmasını diledi. 


 


Konuşmalardan sonra alkışlar arasında sözleşme taraflarca imzalandı.Sözleşmenin imzalanmasından sonra işçi sendikası temsilcileri Yerelsen Başkan Vekiline,Yerelsen Genel Sekreterine ve Belediye Başkanına çeşitli hediyeler, plaket ve çiçek takdim ettiler.

 

 

 


 

 

Yevmiyelere seyyanen 5 TL. zam…

 


Varılan mutabakat sonucu çalışanların yevmiyelerine ilk yıl için seyyanen 5 TL, ikinci yıl için seyyanen 5,5 TL zam yapıldı.Bu zam çalışanların maaşlarına ortalama %10 ile %22 arasında  artış getirdi.Sosyal haklarda da aynı oranlarda artış sağlanmış oldu.Böylece yeni sözleşmeye göre en düşük çıplak yevmiye 44 TL’nin üstüne çıkmış oldu.