BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 04.04.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Derince’de İlk Görüşme Gerçekleşti


6 Aralık Cuma 2019.

Derince Belediyesi’nde 88 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmelerine başlandı. 26.11.2019 tarihinde Derince Belediyesi hizmet binasında gerçekleşen toplantı, Yerelsen’in çeşitli temaslarının ardından başladı.

Toplantıda Derince Belediyesi’ni temsilen Başkan Yardımcısı Kemal BAYRAKTAR, İnsan Kaynakları Müdürü Yunus Emre YILMAZ, Mali Hizmetler Müdürü Ferhat SAMUK ve Sedat YILMAZ katıldı. Yerelsen’den ise Genel Sekreter Ali DANIŞ, sendika uzmanlarından Hasan Tenlik, Murat Aslan ve Melih KURAN toplantıya katıldı. İşçi tarafını Hizmet-İş sendikasını temsil ederken, sendika yetkililerinden Kocaeli Şube Başkanı İdris ERSOY, Şube Başkan Yardımcısı İbrahim ÇINAR Şube Başkan Yardımcısı Tuğrultan ÇAĞDAŞ ve Temsilciler Mustafa POLAT, Yasin DOĞAN ve Fatih ÖZECİK görüşmelerde hazır bulundu.

Temenni konuşmaları ile başlayan toplantıda Derince Belediye Başkan Yardımcısı Kemal BAYRAKTAR yeni dönem için imzalanacak toplu iş sözleşmesinin iki tarafa da hayırlı olmasını temenni etti. Ayrıca Yerelsen Genel Sekreteri Ali DANIŞ “hoşgörüyle ve dialogla hem belediye adına hem de işçiler adına güzel bir sözleşmeye imza atacağımıza inanıyoruz. İki tarafa da hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından geçilen toplantıda işçi sendikasının hazırladığı taslağın 5 maddesi ilk toplantıda kabul edildi ve 1 madde üzerinde erteleme yapılmasına karar verildi.