BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

DİLOVASI’NDA GÖRÜŞMELER BAŞLADI


14 Ocak Perşembe 2016.

image137

Sendikamız üyelerinden Dilovası Belediyesi’nde 2016 yılında akdedilecek toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin ilki yapıldı.

Dilovası Belediyesinde çalışan 87 kadrolu işçi için toplu sözleşme görüşmelerinin ilk oturumu 12 Ocak 2016 tarihinde Dilovası Belediyesi’nde yapıldı. Belediye Başkanı Ali Toltar’ın da iştirak ettiği görüşmelere Başkan Yardımcısı Fazıl Polat, İnsan Kaynakları Müdürü Cevdet Demir, Dış İlişkiler Müdürü Edip Bingöl’ün yanı sıra YERELSEN’den Genel Sekreterimiz Mümtaz Uzun ile Hasan Tenlik ve Murat Aslan katıldı.

Belediye çalışanlarını temsilen Genel İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük ve diğer yetkililerin de hazır bulunduğu toplantıda Başkan Ali Toltar kısa bir açıklama yaptı. Açıklamada; “Burada uzlaşı ve hoşgörü çerçevesinde belediyemiz ve işçi kardeşlerimizle en makul, en uygun, en güzel bir şekilde uzlaşacağız. İşçilerimizin durumlarının iyi olması işlerin de daha kaliteli olacağının göstergesidir. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Yapılan oturum sonunda işçi sendikası tarafından sunulan 72 maddelik sözleşme teklif taslağından 7 maddenin kabul edilmesine kalan maddelerin ise bir sonraki görüşmelerde değerlendirilmesine karar verildi.