BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 04.04.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Dr. Çöpoğlu Sertifikaları Dağıttı


25 Mayıs Perşembe 2017.

22-24 Mayıs tarihleri arasında Abant’ta gerçekleşen eğitim semineri sekiz bölüm üzerinden altı saat sürdü. Sosyal Güvenlik ve İş Hukuku Danışmanı Mustafa Baştaş’ın sunduğu eğitim semineri sonunda Genel Başkan Vekilimiz Dr. Mustafa Çöpoğlu tarafından katılımcılara sertifikaları verildi.

“Eğitimlere devam edeceğiz”

Sertifika töreni öncesinde konuşma yapan Dr. Çöpoğlu referandum dolayısıyla oldukça yoğun bir gündem geçirildiğini bu yoğun gündem sonunda eğitimlere devam edileceğini söyledi.  Başta insan kaynakları olmak üzere belediyelerin çeşitli birimlerine yönelik eğitim seminerlerinin üçer ay periyotlarla devam ettirileceğini söyleyen Dr. Çöpoğlu sözlerine şöyle devam etti:

Belediyeler dinamik yapılardır. Özellikle sizlerin çalıştığı birimler sıkça mevzuatın değiştiği, yeni vakıaların, yeni sorunların karşılaşıldığı birimler olması hasebiyle dikkat isteyen birimler olduğunu iliyoruz. Bu eğitimlerle insan kaynakları personel birimlerinde çalışan arkadaşların bir araya gelmesini, kendi işyerlerindeki iyi uygulama örneklerini paylaşmasını olumlu anlamda bir etkileşimin ortaya çıkması amacıyla önemsiyoruz. YERELSEN’in oluşturduğu teşkilat bu tür birliktelikleri sağlayan bir teşkilattır.  YERELSEN olarak şuana kadar 326 toplu iş sözleşmesine imza attık. Bu azımsanacak bir iş değil. Dolayısıyla bu süreçte YERELSEN ekibinin gösterdiği performansı kimse sorgulamadı zaten.

“Kamu yararını gözetiyoruz”

Kurulduğumuz günden bu yana belediyeler, özel idareler, belediye şirketleri ve belediyelere bağlı kuruluşlar ve kalkınma ajansları sendikamızın yaptığı hizmetlerden haberdar oldukça sendikamıza üye olmaya başladı. Yaptığımız hizmetlerin kalitesi üye sayımızın her geçen gün biraz daha artmasına neden oldu. Bizler kamu görevlisiyiz. Bu devletin, bu azizi milletin parasını hizmet yapıyoruz. Dolayısıyla yaptığımız her şeyi bu bilinçle yapmamız gerekiyor. Devletin parasıyla ağalık yapmak hiç kimsenin haddi değildir. Belediye yönetimlerinin imzaladığı toplu iş sözleşmelerinde bir hakkaniyet, bir kamu yararı, devlet ve millet yararı gözetmek YERELSEN’in misyonudur. İnşallah ilerleyen dönemlerde sizlerin de teveccühü ile yeni eğitim seminerleri düzenlemeye devam edeceğiz.”

Dr. Mustafa Çöpoğlu katılımcılara ve eğitim seminerinde görev alan başta genel sekreterimiz olmak üzere ve tüm YERELSEN ekibine teşekkür etti. Genel Başkan Vekilimizin konuşmasından sonra katılımcılara sertifikaları verildi.