BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Düzce Belediyesinde sözleşme imzalandı…


1 Haziran Cuma 2012.

Düzce  Belediyesinde  çalışan işçileri ilgilendiren toplu iş sözleşmesi; düzenlenen geniş katılımlı bir törenle imzalandı. Bir süreden beri görüşmeleri devam eden yeni dönem toplu iş sözleşmesi için işçilerin başta ücret olmak üzere  idari ve sosyal hakları belirlendi. 

Törene katılım yoğun oldu…

Yerelsen’in  üyelerinden olan Düzce Belediyesinde,  işveren adına  görüşmelere katılan Yerelsen sözleşme görüşmelerini Belediye-iş sendikası yetkilileriyle yürüttü. Yapılan uzun görüşmeler sonunda taraflar 15 Şubat’tan geçerli olacak olan yeni sözleşmede mutabakata vardı. 

Düzce Belediyesi Sosyal Tesislerinde yapılan imza törenine  Yerelsen’i  Genel Sekreter Mümtaz Uzun, Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin ve Yerelsen  Uzman personeli Mete Bilgin temsil etti. Ayrıca Düzce  Belediye Başkanı İsmail Bayram, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye yöneticileri, Belediye iş sendikası yöneticilerinin yanı sıra, çalışanlardan çok sayıda kişi katıldı. 

Törende açılış konuşmasını yapan  Belediye Başkanı  İsmail Bayram şunları söyledi. İmkanlarımız dahilinde ücret artışı sağladık. Bunu da en iyi şekilde hak ettiğinizi düşünüyorum. Belediyenin en iyi lokomotifi siz çalışanlarsınız. İşçisiyle, memuruyla, tüm personeli ile Düzce Belediyesi topyekun bir faaliyet içindedir. Aldığınız maaşlar ananızın ak sütü gibi helal olsun. Allah güle güle harcamayı nasip etsin. Sözleşmede emeği geçen herkese, özellikle Yerelsen yöneticilerine çok teşekkür ediyorum. 

Başkan Bayram’dan sonra söz alan Yerelsen Genel Sekreteri Mümtaz Uzun’da Yerelsen olarak sözleşme görüşmelerinde hep yapıcı olmaya, işyerindeki iş barışını korumaya ve kollamaya dikkat ettiklerini söyledi. Sözleşmenin uygulanabilir ve tarafları sıkıntıya sokmuyacak şekilde oluşması için gayret ettiklerini belirterek, gelinen aşamada sözleşmenin herkes için hayırlı olmasını diledi. 

Yapılan konuşmalardan sonra imzalar atıldı ve sözleşme yürürlüğe girmiş oldu.  Sözleşmenin imzalanmasından sonra işveren ve işçi sendikası temsilcileri karşılıklı olarak birbirlerine çiçek   takdim ettiler. 

%5 + %5  zam… 

Varılan mutabakat sonucu çalışanların yevmiyelerine 1. yıl ilk 6 ay için %5, ikinci 6 ay içinde yine %5 oranında zam yapıldı. Sözleşmenin  ikinci yılında ise enflasyondaki artış oranına göre zam yapılmasına karar verildi. Sosyal haklarda da aynı oranlarda artış sağlanmış oldu.