BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
813
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
33
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
12
GÜNCELLENME TARİHİ: 01.07.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Düzce’de imzalar atıldı…


7 Haziran Pazartesi 2010.

 

İşvereni  temsilen YERELSEN…

 

Düzce  Belediyesinde çalışan Belediye iş sendikasına üye 284 işçiyi  ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri mutlu sonla  noktalandı.İşvereni temsilen YERELSEN’in, işçileri temsilen Belediye iş sendikasının  yaptığı  görüşmeler sonucu, tüm maddelerde mutabakat sağlandı ve imzalar  Düzce Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen geniş katılımlı bir törenle atıldı.

  

 

YERELSEN Genel Sekreteri Mümtaz UZUN,  Uzmanlar Hasan TENLİK,Yahya BİLGİN ve Mete BİLGİN’in hazır bulunduğu imza törenine, Düzce Belediye Başkanı İsmail BAYRAM, Belediye yöneticileri,Belediye İş Sendikası TİS  Genel Sekreteri Erdoğan KEFELİ,sendika yöneticileri ve işçiler katıldı.


Törende bir konuşma yapan Genel Sekreter Uzun, yaptıkları yoğun görüşmeler sonucu iyi bir sözleşme hazırladıklarını, Belediye’nin imkanları doğrultusunda en iyi şartları sunduklarını belirterek, sözleşmenin taraflara hayırlı olmasını diledi. 

Daha sonra söz alan Başkan İsmail Bayram, her zaman çalışanlarının yanında olduğunu, halka yapılacak hizmeti tek başına değil çalışanlarıyla birlikte yaptıklarını belirterek,imkanları olduğu sürece öncelikle çalışanlarının menfaatlarini koruyacaklarını söyledi.Konuşmasında ayrıca , 2009 yılına ait iki ikramiyenin çalışanların hesaplarına yatırılması konusunda talimat verdiğini müjdeleyen Başkan Bayram, sözleşmede emeği geçen herkese teşekkür etti ve sözleşmenin çalışanlara  hayırlı olmasını diledi.

 


 

Yapılan konuşmalardan sonra imza törenine geçildi.Törenin ardından işçi temsilcileri, Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram ve Yerelsen Genel Sekreteri Mümtaz Uzun’a çiçek takdim ettiler.

Yevmiyeler %11 oranında arttırıldı…


2 yıl süreyle geçerli olan  sözleşmeye göre çalışanların  yevmiyelerine ilk yıl  %11, 2.yıl ise enflasyon oranında  zam yapıldı.  Ayrıca çalışanların sosyal haklarında da%10 ile 16 arasında artış sağlanmış oldu.