BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
512
2021'DE
BAĞITLANAN TİS
31
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
20

YERELSEN’DE ARAYIN:

Erenler Belediyesinde görüşmeler başladı

İşveren adına Yerelsen tam yetkili…

Sakarya İline bağlı Merkez Belediyelerden olan Erenler Belediyesinde çalışan sendikalı işçileri yakından ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri YERELSEN’in katılımıyla yapıldı.İşveren adına tam yetkili olan YERELSEN’i toplantıda Genel Sekreter Mümtaz UZUN, uzman personeller Hasan TENLİK, Mete BİLGİN ve Yahya BİLGİN’den oluşan bir kadro temsil etti.İşveren adına görüşmeleri yürütecek olan YERELSEN ekibine Erenler Belediyesi yöneticileri eşlik etti.

İlk Görüşme Belediye’de yapıldı…

İşvereni YERELSEN’in temsil ettiği toplantının açılışına Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ve Belediye yöneticileri ilebelediyede yetkili sendika olan Hizmet İş sendikasının yöneticileri katıldı. Belediye Hizmet binasındayapılan toplantıda toplantının açılışını yapan YERELSEN Genel Sekreteri Mümtaz UZUN süreçle ilgili açıklayıcı bilgiler verdi. Amaçlarının iki tarafında yararına olacak bir sözleşme yapmak olduğunu ve sözleşmeyide masada bitirmek istediklerini söyleyen Genel Sekreter UZUN, görüşmelerin her iki tarafa şimdiden hayırlı olmasını diledi.

Daha sonra söz alan Başkan Öztürk, çalışanlara imkanları doğrultusunda en iyiyi vermek istediklerini ve iş barışının sağlanmasını arzu ettiklerini söyledi. Görüşmelerde her iki tarafa da başarılar dileyen Öztürk, sözleşmenin şimdiden taraflar için hayırlı olmasını diledi.

4 Madde geçildi…

Yapılan açılış konuşmalarından sonra sözleşme görüşmelerine geçildi. Taraf işçi sendikasının yapmış olduğu sözleşme teklif taslağı üzerindeki maddelerden 4 tanesi ilk görüşmede kabul görerek geçildi. Geçilen maddeler tutanak altına alındıktan sonra bir sonraki toplantının günü ve yeri belirlenerek toplantıya son verildi.