BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Eşme’de Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı


12 Aralık Salı 2017.

Yerelsen’in üyelerinden Eşme Belediyesi’nde 24 işçiyi ilgilendirecek olan toplu iş sözleşmeleri için görüşmeler başladı. 14 Kasım 2017 tarihinde Eşme Belediyesi hizmet binasında gerçekleşen görüşme oldukça olumlu bir atmosferde geçti.

Yerelsen’in işveren vekili sıfatı ile dahil olduğu toplantıda Eşme Belediyesi’ni Belediye Başkanı Hacı Mustafa ÇETİN, Belediye Başkan Yardımcısı Melih ÖZTÜRK, Mali Hizmetler Müdür V. Ali EKER tarafından temsil edildi. Yerelsen’in Genel Sekreter Yardımcısı Yahya BİLGİN ve Sendika Uzmanı İbrahim Halil ÇELİK tarafından temsil edildiği toplantıda, işçi sendikasını temsilen Uşak Hizmet iş şube başkanı Recep SORKUN , İşyeri temsilcisi Mustafa ZORPUZAN , Üye ALİ Serdar KALAK görüşmelere katıldı.

Görüşmelerin başlangıcında konuşma yapan Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa ÇETİN, Toplu Sözleşmenin hayırlara vesile olmasını temenni etti. Sözleşmenin masada bitmesini arzu ettiklerini ve Eşme Belediyesi  işçilerinin hak ettikleri maaşları vermek için gayret sarf edecekleri vurgusunu yaptı.

Eşme Belediyesi’nin 24 işçisini ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmesinde işçi sendikasının sunduğu taslak görüşülerek kabul edilmiş ve toplu iş sözleşmesi imzalanmıştır.