BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 04.04.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Gebze Belediyesi’nde TİS Heyecanı


6 Aralık Çarşamba 2017.

Yerelsen’in üyelerinden Gebze Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri başladı. 28 Kasım 2017 tarihinde Gebze’de düzenlenen ilk toplantı ile birlikte sözleşme görüşmelerine geçildi.

Yerelsen’in Gebze Belediyesi’ndeki temaslarının ardından yapılan toplantıda Gebze Belediyesi’ni Belediye Başkanı Adnan KÖŞKER, Başkan Yardımcısı Sadık ALBAYRAK, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Ramazan KILINÇ ve Mali Hizmetler Müdürü Bilgin ALTAY temsil etti. Görüşmede işveren vekili sıfatı ile yer alan Yerelsen’i ise, Yerelsen Genel Sekreteri Av. Mümtaz UZUN, sendika uzmanlarından Hasan TENLİK ve Murat ASLAN temsil ederken, işçi tarafını ise Hizmet İş Kocaeli Şube Başkanı İdris ERSOY, Hizmet İş Mali Sekreteri İbrahim ÇINAR, Temsilci Tekin YAVUZ, Mehmet AVCI, Özcan TAT ve Kültür Sanat Komite Başkanı Dr. Kadir ULUTAŞ temsil etti.

Sözleşme görüşmelerinden önce temenni konuşması yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan KÖŞKER  yeni dönem için imzalanacak toplu  iş sözleşmesinin iki tarafa da hayırlı olmasını diledi. Ülkemizin zor bir zaman diliminden geçtiğini belirten KÖŞKER, iki tarafında ellerini taşın altına sokması gerektiğini belirtti. Sözleşmenin belediyenin imkanları doğrultusunda en iyi şekilde biteceğini umduğunu söyledi.

Gebze Belediyesi’nin 220 işçisini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi’nin ilk görüşmesinde işçi sendikasının hazırladığı 70 maddelik taslağın ilk 6 maddesi kabul edilirken 1 maddenin ise ertelenmesine karar verildi.