BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Gebze’de Görüşmeler Başladı


5 Şubat Perşembe 2015.

_86F4765 (888 x 592)

Sendikamız üyelerinden Gebze Belediyesi’nde 295 belediye çalışanını ilgilendiren  toplu iş sözleşmesinin ilk oturumu yapıldı. 04 Şubat 2015 tarihinde Yerelsen ile Hizmet İş Sendikası arasında gerçekleştirilen ilk oturum Gebze Belediyesi’nde gerçekleştirildi.

Görüşme öncesi her iki sendikayı da ağırlayan Başkan Adnan Köşker, sözleşme süreci hakkında genel bilgi aldı. Sözleşme sürecinin her iki taraf için de hayırlı olmasını dileyen Köşker şöyle konuştu; “İnşallah Yerelsen’le birlikte Hizmet İş bu sözleşmeyi masada karşılıklı olarak bitirecek, uygulamalarda eksiklik varsa düzeltecek ve ücret noktasında günün şartlarına göre bir değerlendirme yapacaklardır. Bu sözleşmenin, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da işçi ve işveren haklarını gözeterek bir karara bağlanacağına ve uzlaşıyla buradan çıkılacağına inanıyorum.  Bugüne kadar yapmış olduğu katkılardan dolayı Yerelsen’e teşekkür ederiz. “

Başkan Adnan Köşker’in değerlendirmelerinden sonra toplantıya geçildi. Sözleşme oturumuna Gebze Belediye Başkan Yardımcılarından Orhan Sipahioğlu, Nilay Ayran, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Ramazan Kılınç ve Mali Hizmetler Müdür Emin Gültekin’in yanı sıra işveren temsilcisi olarak Genel Sekreterimiz Av. Mümtaz Uzun, Genel Sekreter Yardımcımız Yahya Bilgin, sendikamız uzmanlarından Yavuz Altınışık katıldı.  Toplantıda işçi sendikası yetkililerinden Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı İdris Ersoy ile sendika yetkilileri hazır bulundu.

Açılış görüşmesi sonunda işçi sendikası tarafından sunulan teklif taslağındaki dört maddenin kabul edilmesine, kalan maddelerin ise bir sonraki oturumda görüşülmesi karar verildi.