BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Gebze’de imza şöleni…


4 Mayıs Salı 2010.

Taraflar tam kadro katıldı…


 


Gebze Belediyesi hizmet binasında  bulunan  konferans salonunda yapılan imza törenine hem işveren, hemde işçi tarafı eksiksiz katıldı.YERELSEN Genel Başkan Vekili ve aynı zamanda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı olan Dr.Mustafa Çöpoğlu’nunda iştirak ettiği imza törenine YERELSEN ekibi Genel Sekreter  Av.Mümtaz Uzun başkanlığında , uzman personeller Hasan Tenlik, Yahya Bilgin ve Mete Bilgin’den oluşan ekibiyle tam kadro olarak katıldı.İşveren adına tam yetkili olarak sözleşmeleri yürüten YERELSEN dışında Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker,Belediye Başkan Yardımcıları, belediye yöneticileri,yetkili işçi sendikası Hizmet İş’in şube başkan ve yöneticileriyle, çok sayıda belediye çalışanıda törene iştirak etti.


 


 


Çöpoğlu; ‘‘YERELSEN’in üstlendiği misyon çok önemli’’


 


Törende ilk sözü alan Dr.Mustafa Çöpoğlu, YERELSEN’in hizmetleri hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra YERELSEN’in kamu yöneticilerinin çok önemli bir yükünü onların omuzlarından alarak önemli bir hizmet gerçekleştirdiğine vurgu yaptı.YERELSEN’in üstlendiği misyonun çok önemli olduğunu belirten Çöpoğlu; YERELSEN’in öneminin gün geçtikçe herkes tarafından daha iyi anlaşıldığını söyledi.


 


Daha sonra başta YERELSEN çalışanları olmak üzere sözleşme görüşmelerinde  emeği geçen herkese teşekkür eden Çöpoğlu; sözleşmenin tüm taraflara hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

 


 

Köşker: ‘‘Çalışanların haklarını zamanında ve eksiksiz vermek bizim için çok önemli’’

 


Dr.Mustafa Çöpoğlu’ndan sonra kürsüye gelen Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker; Gebze halkına hizmet etmek ve sorunları çözmek için tüm personelleriyle gece gündüz çalıştıklarını söyledi ve bu hizmeti gerçekleştiren çalışanlarına ellerindeki en iyi imkanı sunmanın kendileri için çok önemli olduğunu ifade etti. Ayrıca çalışanlarını mağdur etmeden haklarını zamanında ve eksiksiz olarak vermenin kendileri için çok önemli olduğunu söyleyen Köşker; sözleşmenin çalışanlarına hayırlı olmasını diledi.


 


 

Sözleşme süresi 3 yıl…

 


Yapılan konuşmalardan sonra imzalanan sözleşmenin süresi 3 yıl olarak belirlendi.Buna göre çalışanların günlük yevmiyelerine  ilk yıl için 6 TL, ikinci yıl için 6,5 TL ve üçüncü yıl için 7 TL seyyanen zam yapıldı.Ayrıca çalışanların diğer haklarında da %35’lere varan oranda iyileştirmeler yapıldı.


 


İmza töreninden sonra Hizmet İş şubesi yetkilileri başta YERELSEN Genel Başkan Vekili Dr.Mustafa Çöpoğlu olmak üzere, YERELSEN Genel Sekreteri Mümtaz Uzun, Belediye Başkanı Adnan Köşker ve Başkan Yardımcılarına çiçek takdim ettiler. Çekilen toplu fotoğraflar sonrası tören sona erdi.