BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Gebze’de Sevindiren Tören


26 Haziran Cuma 2015.

D86F4419 (888 x 592)

Sendikamız üyelerinden Gebze Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında, 267 belediye çalışanını ilgilendiren toplu iş sözleşmesi karşılıklı imzaların atılmasıyla tamamlandı. İlk oturumu 04 Şubat 2015 tarihinde başlayan görüşmeler 25 Haziran 2015 tarihinde yapılan imza töreniyle sonuçlandı.

Gebze Belediyesi Başkanlık makamında yapılan imza töreninde Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker‘in yanı sıra belediye başkan yardımcısı Orhan Sipahioğlu, İnsan Kaynakları Müdürü Ramazan Kılınç, Mali Hizmetler Müdürü Emin Gültekin katıldı. Genel Sekreterimiz Mümtaz Uzun ve Genel Sekreter Yardımcımız Yahya Bilgin’in hazır bulunduğu törende işçileri temsilen Hizmet İş Sendikası’ndan Hizmet İş Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy ve sendika işyeri temsilcileri katıldı.

Köşker’e Teşekkür

İmza töreninde kısa bir konuşma yapan Hizmet İş Şube Başkanı İdris Ersoy, “5 ay kadar süren görüşmelerin akabinde bugün imza atmak üzere bir araya geldik. İşçi arkadaşlarımızı memnun edecek toplu sözleşmeye ima atıyoruz. Hayırlı olsun. Ortama yüzde 11,5’lik artışa tekabül edecek bir artış söz konusu. İş barışı ve huzurunu önemseyen, çalışanların haklarının zamanında verilmesinde her zaman özen gösteren belediye başkanımız başta olmak üzere Yerelsen yöneticilerine, mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. Ersoy’un ardından söz alan Genel Sekreterimiz Mümtaz Uzun da sözleşmenin her iki tarafı da memnun edecek bir içerikte olduğunu dile getirerek atılan imzaların herkes için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Hayırlı Olsun

Uzun’un ardından bir konuşma yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar ki 6 yılık süre içerisinde iş huzuru ve ahengi için çaba harcadık. Ve bunda, değeri çalışanlarımızın katkılarıyla başarılı olduk. Devam eden görüşmeler neticesinde ortak bir karara vardık. Kurumumuz ve çalışanlarımız açısından iyi şartların haiz olduğu bir sözleşmeye imza atıyoruz. Sendika temsilcilerine ve yerel-sen yöneticilerine katkılarından dolayı teşekkür ederim.