BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Genel Başkan Vekilimiz Genel Sekreter Oldu


26 Mayıs Pazartesi 2014.

2007 yılından bu yana Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapan ve Ocak 2014’de Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına atanan Genel Başkan Vekilimiz Dr. Mustafa Çöpoğlu, 30 Mart yerel seçimlerinden sonra Ordu Büyükşehir Belediyesi’nde genel sekreter olarak göreve başladı. Genel Başkanımız Zeki Toçoğlu, Ordu Büyükşehir Belediyesi’de genel sekreter olarak göreve başlayan Dr. Mustafa Çöpoğlu’nu tebrik ederek yeni görevinde başarılar diledi.

1969 yılında Sakarya’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Ordu/ Ünye’de tamamladı.

1992 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.

Aynı yıl Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda İş Müfettişi olarak çalışma hayatına başladı.

1995 yılında İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisansını tamamladı.

1998 yılında aynı anabilim dalında “Doktora” unvanını elde etti.

2001-2002 yılları arasında TBMM ‘de çalışma hayatı, sosyal güvenlik ve yerel yönetimler ile ilgili projelerde danışman olarak görev yaptı.

2005-2013 yılları arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde önce Teftiş Kurulu Başkanı, ardından Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yaptı.

2005 yılında Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası’nın ( YERELSEN) kuruluşunda görev aldı ve o tarihten bu yana Genel Başkan Vekilliği görevini sürdürdü.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde görev yaptığı süre içinde, belediyeyi temsilen Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Kocaeli İl İstihdam Kurulu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Antınnal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

2014 yılı Şubat ayında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda Müsteşar Yardımcısı olarak görevlendirildi.

Dr. Mustafa ÇÖPOĞLU’nun akademik çalışmaları ile ilgili yayınlanmış çok sayıda kitap ve makalesi bulunmaktadır.

Öğretmen Rabia Hanım ile evli olan Dr. Mustafa ÇÖPOĞLU’nun, Muhammet Tarık ve Ömer Faruk adlarında iki erkek çocuğu bulunmaktadır.