BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Genel Başkanımız Savcı Kiraz’a Yönelik Saldırıyı Kınadı


1 Nisan Çarşamba 2015.

Milletimizin birlik ve beraberliğini bozmak için fırsat kollayan karanlık odaklar dün olduğu gibi bugün de meşum yüzlerini göstermiş ve İstanbul Adliyesi’nde görev yapan Savcımız Mehmet Selim Kiraz’ı görevi başında şehit etmişlerdir.

Adaletin tecellisi için millet adına hizmet gören bir savcının canına kastedilmesi başta hukuk sistemi olmak üzere, Türk toplumuna ve tüm insanlığın ortak değerlerine yönelik menfur bir saldırıdır. Hukukun ilkeleri ve ahlakın öngörülerini kenara iterek her türlü talebini şiddetle öne çıkaran ve amacına ulaşmak için can yakmaktan, kan dökmekten çekinmeyen zihniyetlerin toplum nezdindeki akıbetleri bellidir. Karanlık odakların maşası olmaktan öteye gidemeyerek şiddet sarmalının kısırlığında sıkışıp kalan eli kanlı saldırganlar bu topraklarda hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklardır.

Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası olarak dirliğimize, birliğimize, huzur ve sükûnetimize tetik çeken bu menfur terör saldırısını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Şehit olan savcımıza Allah’tan rahmet dileyerek başta ailesi olmak üzere, tüm yargı camiasına sabr-ı cemil niyaz ediyoruz.

Zeki TOÇOĞLU

Genel Başkan