BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

GENEL BAŞKANIMIZ ZEKİ TOÇOĞLU’NDAN REYHANLI SALDIRISINA KINAMA


13 Mayıs Pazartesi 2013.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 50 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine, çok sayıda vatandaşımızın yaralanmasına sebep olan menfur saldırıları nefretle kınıyor ve faillerinin en kısa sürede adalet karşısına çıkarılmasını temenni ediyoruz.

Ülke olarak birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz böylesine hassas bir süreçte bu çirkin hadisenin meydana gelmesi ülkemizdeki istikrarlı yürüyüşün sekteye uğratılması ve korku paranoyasının topluma yayılması amacıyla sahnelenmiş bir provokasyon olduğu ortadadır.

Görünen o ki Türkiye’nin Suriye meselesi ve çözüm süreci konusunda almış olduğu kararlı tavır bazı karanlık çevreleri rahatsız etmiştir. Kardeşlik hukukunun inşası, insan hak ve hürriyetinin temel bir prensip olarak öne çıkarılması, demokratik değerlerin toplumsal alandaki işlerliğinin arttırılması için ülkece sarf ettiğimiz çabalar karanlık çevrelerin işlerini bozacak mahiyettedir.

Türkiye’nin bölgesel güç olma yönündeki atılımlarını engellemek isteyen karanlık güçlerin, toplumsal kaosun yaratılması için her defasında terör kartına sarılması ve terör saldırıları düzenleyerek sivil katliamlarda bulunması bariz bir insanlık suçudur.

İnsanlık onurunun ayaklar altına alındığı son derece elim bir hadise olan bu menfur saldırıların failleri şunu bilmelidir ki; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan her fert bu kanlı provokasyonlara kanmayacak kadar basiret ve irfan sahibi bir gelenekten gelmektedir. Dolayısıyla mayasında kardeşlik olan bir toplumun temel dinamiklerine yapılan hiçbir saldırı hedefine ulaşamayacaktır.

Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası olarak bu menfur saldırılarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ise sabır, metanet ve başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum.

 Zeki TOÇOĞLU

Genel Başkan