BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

GENEL BAŞKANIMIZDAN İSRAİL’E KINAMA


13 Temmuz Pazar 2014.

İsrail’de üç Yahudi yerleşimcinin hayatını kaybetmesi sonrasında bütün sorumluluğu Filistinli gruplara yükleyerek Doğu Kudüs, Batı Şeria ve Gazze bölgesine yoğun saldırılar gerçekleştiren ve son bir hafta içerisinde 150’den fazla Filistinliyi katlederek binlerce kişinin yaralanmasına sebep olan İsrail, Genel Başkanımız Zeki Toçoğlu tarafından kınandı.

“Saldırılar Biran Önce Durdurulmalıdır”

Filistin halkına karşı her fırsatta yeni bir şiddet kalkışmasında bulunan ve mübarek ramazan günlerinde dahi saldırılarını durdurmayarak Doğu Kudüs, Batı Şeria ve Gazze’de çoluk çocuk demeden bombalar yağdıran İsrail’i kınıyor ve lanetliyoruz. Her geçen gün şiddetini artıran bu saldırıların bir an önce durdurularak İsrail – Filistin ilişkilerinin biran önce normalleşmesini temenni ediyoruz.

“İsrail İnsanlık Suçu İşliyor”

Filistin halkına yönelik böylesi saldırılar bölgedeki barış ve huzuru da bombalamış, mevcut çatışmanın daha da vahim sonuçlar doğurmasına neden olmuştur.  Filistin topraklarında yaşanacak yeni bir intifadanın bütün bölgeyi etkileyecek sonuçlar doğuracağı gözden kaçırılmamalıdır. Dolayısıyla İsrail’in sivillere yönelik böylesi bir toplu kıyıma kalkışması ciddi bir insanlık suçudur. Bu vahim gidişatın durdurulması adına uluslararası kuruluşların bir an önce devreye girmesi ve İsrail şiddetinin sonlandırılması gerekmektedir.

Diğer taraftan İsrail devleti Filistin halkını vurmak için yeni bahaneler üretmekten vazgeçmeli, Filistin halkına yönelik uygulanan kuşatma ve ambargolar biran önce kaldırılmalıdır. İsrail’in her fırsatta Gazze halkını bombalayarak şiddeti meşrulaştırmaya kalkışması insan hakları adına utanç verici bir durumdur. Bu utanç tablosunun biran önce bertaraf edilmesi ve bölgedeki durumun normalleşmesi için uluslararası toplumun bütün imkân ve olanaklarını ortaya koyarak bölgenin bu acımasız şiddet sarmalından kurtarılması gerekmektedir.

Zeki TOÇOĞLU

Genel Başkan