BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Genel Başkanımızdan Kurban Bayramı Mesajı


2 Ekim Perşembe 2014.

Birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, dayanışma ruhunun öne çıktığı önemli günlerdir bayramlarımız. Böyle günler vesilesiyle kardeşlik duygularımız tazelenmekte, dargınlık ve kırgınlıklar bertaraf edilerek birbirimize olan sevgi ve saygımız perçinlenmektedir. Bu dayanışma zemini üzerinde ülkemizin güçlü ve aydınlık geleceği adına kucaklaşmak, sevinç ve kederde bir ve beraber olmak en büyük temennimizdir.

Böyle önemli günler vesilesiyle her gün biraz daha alevlenen düşmanlık tohumlarına, çatışma ve yıkımlara karşı daha hassas davranmalı, başta güzel ülkemiz olmak üzere tüm insanlığın huzur ve saadeti için, barışın, adaletin ve toplumsal dayanışmanın egemenliği için her türlü gayretten geri durmayan sağlam bir iradeye sahip olmalıyız.

Komşu ülkelerde yaşanan savaşlar nedeniyle ülkemize sığınan mülteci kardeşlerimizi de unutmamalıyız. Trajediden kaçarak ülkemize sığınanlara komşuluk bilinciyle yaklaşmalı ve misafirlerine karşı sorumluluk hissi taşıyan ev sahibi olma hassasiyetinde olmalıyız. Mazlumun dini ve milliyeti olmaz ilkesince hareket etmek geçmişi ve geleceğiyle necip millet olmanın, büyük devlet olmanın bir gereğidir. Ve tarihte olduğu gibi bugün de bu büyüklüğü gösterecek karakterde olduğumuz ortadadır.

Bu duygu ve düşünceler içinde ülkemizin ve İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Allah’tan temenni ediyorum.

Zeki Toçoğlu

YERELSEN Genel Başkanı