BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

GENEL BAŞKANIMIZDAN KURBAN BAYRAMI MESAJI


11 Ekim Cuma 2013.

Genel Başkanımız Zeki Toçoğlu, bayramların milli birlik ve beraberliğimizin teminatı olduğunu dile getirerek Kurban Bayramı’nın ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur ve istikrar getirmesi dileğinde bulundu.

Bayramlar toplumsal kaynaşmamızı kuvvetlendiren, birlik ve beraberliğimizi perçinleştiren önemli günlerimizin başında gelmektedir. Bu anlamda sevinçle karşıladığımız her bayram milli birlik ve beraberliğimizin vazgeçilmezi olduğu gibi sevgi, hoşgörü ve diyalog ortamımızın devamı için de önemli bir teminat unsurudur. Özellikle kurban bayramı paylaşma ve yardımlaşma gibi duygularımızı öne çıkararak kardeşlik hukukumuzun sarsılmaz bir zemine oturmasına vesile olmaktadır.

Ülke olarak her geçen gün dünya siyaseti ölçeğinde önemli mesafeler aldığımız inkâr edilemez. Siyasi kararlılıkla atılan her adımın toplumsal birlikteliğimiz etrafında sarsılmaz bir bağ oluşturacağına ve bu durumun gerek yerelde gerekse ülke genelinde farklılıkların kaynaşması adına önemli sonuçlar doğuracağına inanıyorum.

Kurban bayramının yakınlaştırıcı özelliği vesilesiyle ülke gündemini meşgul eden suni gündemlerin bir an önce bertaraf edilmesini umuyorum. Toplumsal farklılıklarımızı zenginlik olarak kabul eden ve ülkemiz menfaati adına bütün toplumsal kesimleri kucaklamayı hedefleyen bütünleştirici bir anlayışın Türkiye gündemine hâkim olmasını temin ediyorum.

Bu duygular doğrultusunda şahsım ve sendikam adına başta YERELSEN ailesinin değerli üyeleri olmak üzere, ülkemizin, bölgemizin ve Müslüman dünyanın Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutlayarak, bayramın tüm insanlığa barış, huzur ve istikrar getirmesini diliyorum.

 

Zeki TOÇOĞLU

YERELSEN Genel Başkanı