BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Genel Başkanımızdan Paris Saldırısına Kınama


9 Ocak Cuma 2015.

Genel Başkanımız Zeki Toçoğlu Fransa’nın başkenti Paris’te yayınlanan Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırıyı kınadı. Toçoğlu yaptığı açıklamada; “12 kişinin öldürüldüğü bir saldırının meşru ve izah edilir bir tarafı yoktur. Dini, milleti ve kimliği ne olursa olsun veya hangi gerekçe uğruna yapılırsa yapılsın bu, menfur bir terör saldırısıdır.” dedi.

Toçoğlu açıklamasında şunlara yer verdi: “Hangi coğrafyada yapıldığına bakılmaksızın yapılan her terör saldırısını insanlık onuruna yapılmış bir saldırı olarak değerlendiriyor ve nefretle kınıyoruz. Bu saldırının sadece Fransa’yı değil bütün dünya ülkelerini bilhassa Avrupa’da yaşayan Müslümanları hedef aldığı ortadadır. Özellikle Avrupa’da İslamafobi gibi bir tehlikenin uyandırılmak istendiği bir dönemde böyle bir saldırının yapılması da zamanlama bakımından manidardır.

Bu kanlı saldırının arkasında hangi karanlık odakların olduğu ve ne amaçla planlandığı ilerleyen zamanlarda önümüze çıkacaktır. 12 kişinin hayatına mal olan bu çirkin saldırının arkasında nefreti körükleyecek bir tezgâhın yattığı ortadadır. Farklılıklara tahammülsüzlük üzerinden üretilmek istenen bu nefret söyleminin ortadan kaldırılması için herkesin ortak bir tavır sergilemesi büyük önem arz etmektedir. Tüm dünyayı etkileyen bu tür olaylar karşısında aklı selim bir tavırla hareket etmek her türlü fiziksel ve fikri öfkenin önüne set çekecektir. Tüm bunlar dolayısıyla saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerinin ve Fransa halkının acısını yürekten paylaşıyor ve başsağlığı diliyorum.

 

Zeki Toçoğlu

YERELSEN Genel Başkanı