BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Genel Başkanımızın İsrail’in insani yardım gemilerine saldırısıyla ilgili mesajı…


2 Haziran Çarşamba 2010.


 İSRAİL’İN İNSANLIK AYIBI

 

Gazze halkına insani yardım malzemesi taşıyan 3’ü Türk, altı yardım gemisine İsrail’in uluslar arası sularda barış ve insan vicdanını hiçe sayarak yaptığı saldırıyı ve akabinde gelişen hukuk dışı ve insan haklarına aykırı uygulamaları lanetliyoruz.


Son yaşanan olayla birlikte tüm dünya, uluslararası hukuku ihlal etmekten çekinmeyen, hiç tereddüt etmeden masum insanları vahşice katledecek kadar sınır tanımayan bir anlayışa tanıklık etmiştir.


Bu kanlı olay karşında YERELSEN olarak tüm dünyanın gözleri önünde hukuksuzca tutulan insani yardım gemilerinin yolcuları ve personeli ile beraber derhal serbest bırakılmasını istiyoruz. Bu insanlık suçunu işleyenler hukuk önünde hesap vermeli ve cezalandırılmalıdır.


Ayrıca, aynı gün İskenderun deniz üssüne terör örgütü tarafından yapılan haince saldırıyı da lanetliyoruz. Bu tür saldırıların hiçbir şekilde milli birlik ve beraberliğimizi bozamayacağının ve asla amaçlarına ulaşamayacaklarının bilincindeyiz.


 İnsani yardım gemilerinde hayatlarını kaybeden kardeşlerimize ve İskenderun’da şehit düşen askerlerimize Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

                                                                                        Zeki TOÇOĞLU

                                                                                  YERELSEN GENEL BAŞKANI