BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

GÖLAŞ’ta TİS Görüşmeleri Başladı


16 Ekim Cuma 2020.

Yerelsen’in üye kuruluşları arasında yer alan GÖLAŞ A.Ş.’de 450 işçiyi ilgilendiren yeni dönem için toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin ilki gerçekleştirildi. 01.10.2020 tarihinde Yerelsen Genel Merkezinde yapılan toplantıda hazırlanan sözleşme taslağı değerlendi.

Yerelsen’in temaslarının ardından ev sahipliğinde başlayan toplantıya Yerelsen Genel Sekreteri Ali DANIŞ, sendika uzmanlarından Murat Aslan, İbrahim Halil ÇELİK ve Furkan YILDIRIM katılım gösterdi. Toplantıda işçi tarafını temsil eden Hizmet-İş sendikasından ise Hizmet-iş Kocaeli Şube Başkanı İdris ERSOY, Şube Başkan Yardımcıları Muharrem SUBAŞI, İbrahim ÇINAR ve Temsilciler  Muharrem KURT, Hayrettin ŞEKER, Kadir Emre GİRİT, Cemal AKIN, Serdar TİMUR hazır bulundu.

Olumlu bir atmosferde gerçekleşen toplantı öncesinde bir konuşma yapan Yerelsen Genel Sekreteri Ali DANIŞ, Yerelsen ile Hizmet- İş arasında görüşülecek yeni dönem için toplu  iş sözleşmesinin iki tarafa da hayırlı olmasını temenni ettiklerini dile getirdi. Yapılan konuşmaların ardından toplantıda işçi sendikası tarafından hazırlanan taslağın 13 maddesi kabul edilirken diğer maddeler üzerinde erteleme yapılmasına karar verildi.