BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 04.04.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Gölcük Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri Başladı


7 Mart Pazartesi 2016.

1

Sendikamız üyelerinden Gölcük Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı. YERELSEN ile Hizmet İş Sendikası arasında gerçekleşen ve 147 belediye çalışanını ilgilendiren sözleşmenin ilk oturumu 7 Şubat 2016 tarihinde Gölcük Belediyesi’nde yapıldı.

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in de iştirak ettiği toplantıda Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Tektaş ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Yüksel Karademir de hazır bulundu. İşveren temsilcisi olarak YERELSEN’i Genel Sekreterimiz Av. Mümtaz Uzun, Genel Sekreter Yardımcımız Yahya Bilgin ve sendika uzmanlarımızdan Hasan Tenlik ile Murat Aslan temsil etti. Hizmet İş Sendikası’ndan ise Şube Başkanı İdris Ersoy, Muharrem Subaşı ve işyeri temsilcileri katıldı.

Oturum öncesinde kısa bir konuşma yapan Başkan Ellibeş sadece ücret sendikacılığı yapmanın yanlış bir sendikacılık olduğunu dile getirerek yeni dönemde iyi niyet ve samimiyetle belediye çalışanlarına gerekenin yapılacağını söyledi. Başkan Ellibeş sözlerine şöyle devam etti:

“Elimizden geldiğince işçilerimize yetecek kadar ücret vermeye çalışıyoruz. Allaha şükür 12 yıldır görevimizin başındayız ve her ay işçilerimizin ücretini eksiksiz yatırmış olmanın kıvancını yaşıyoruz. Talep eden taraf olarak makbul ve mantıklı isteklerde bulunduğu için işçi sendikamıza teşekkür ediyoruz. YERELSEN ise bizim profesyonel kolumuz oldular. Toplu sözleşmelerde belediyemize önemli katkıda bulundular. YERELSEN’e de çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.”

Yapılan ilk oturum sonunda işçi sendikası tarafından sunulan 50 maddelik sözleşme teklif taslağındaki 29 maddenin değerlendirilmesi yapıldı. Kalan maddelerin görüşülmesi ise bir sonraki tarihe ertelendi.