BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Gölcük’te mutlu son…


4 Temmuz Çarşamba 2012.

Gölcük Belediyesi işçilerinin merakla beklediği  toplu iş sözleşmesinde görüşmeler tamamlandı ve mutlu sona ulaşıldı.

Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası’nın(YERELSEN) üyelerinden olan Gölcük Belediyesinde sözleşme görüşmelerini işveren adına takip eden Yerelsen, görüşmeleri başarıyla yürüttü. İşçileri temsilen görüşmeleri takip eden Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şubesinin yöneticileriyle yapılan görüşmeler  sonucunda anlaşma sağlandı ve 2 yıl yürürlükte olacak olan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Gölcük Belediyesi Başkanlık Makamında  yapılan imza törenine Yerelsen’i Genel Sekreter Mümtaz Uzun temsil etti. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in de hazır bulunduğu imza törenine Gölcük Belediyesi Bürokratları ve Hizmet iş sendikası Kocaeli şubesi yöneticileri de  katıldı.

İmzalar atılmadan önce bir konuşma yapan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Personelimize gereken duyarlılığı ve hassasiyeti göstermeye çalıştık. Onlarında konulara yaklaşımları aynı paralelde olmuş ve böylece Sosyal Belediyecilik anlayışımızı Belediye olarak yansıtmaya gayret etmiş bulunmaktayız.

Emekçinin haklarına her zaman saygımız sonsuz, onların terleri soğumadan maaşlarını düzenli olarak vermekten dolayı mutluyuz, aynı doğrultuda mesai arkadaşlarımın da gayretli olduklarını görmek beni çok mutlu ediyor dedi.

Başkan Ellibeş’den sonra bir konuşma yapan Yerelsen Genel Sekreteri Mümtaz Uzun, Gölcük Belediyesinde yapılan sözleşme görüşmelerinin çok faydalı geçtiğini ve sonucunda uygulanabilir ve her iki tarafında memnun olduğu bir sözleşme yaptıklarını söylerek sözleşmenin her iki tarafa hayırlı olmasını diledi.

 Yevmiyelere seyyanen  6,50 TL. zam yapıldı…

Yapılan konuşmalardan sonra imzalar atıldı. Yeni sözleşmeye göre çalışanların yevmiyelerine ilk yıl için seyyanen 6,50 TL. artış yapıldı. Sözleşmenin ikinci yılında ise gerçekleşecek enflasyon oranına + 1 puan refah payı eklenerek  artış yapılması kabul edildi. Yevmiye dışında kalan sosyal ödemelere de ücret artış oranına göre zamlar yapıldı.