BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 04.04.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Gölpazarı’nda İlk Oturum


16 Ekim Perşembe 2014.

2 (1320 x 773)

Sendikamız üyelerinden Bilecik’e bağlı Gölpazarı Belediyesi’nde ilk toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı.  15 Ekim 2014 tarihinde Yerelsen ile Belediye İş Sendikası arasında yürütülen ilk oturum  Gölpazarı Belediyesi’nde gerçekleştirildi.

Görüşme öncesinde kısa bir açıklama yapan  Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat Kazıcı “işçilerimizle yapılacak bu sözleşmede Yerelsen’in hem belediyemize hem de çalışanlarımıza profesyonel anlamda katkı sağlayacağına inanıyorum” diyerek yapılacak sözleşmenin her iki taraf için de hayırlı olmasını diledi.

Toplu iş sözleşmesi kapsamında yapılan ilk oturuma Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, Mali Hizmetler Müdür vekili Sezgin Erdem’in yanı sıra Genel Sekreter Yardımcımız Yahya Bilgin ve sendika uzmanlarımızdan Cavit Tokpınar katıldı. Belediye işçilerini temsilen Belediye İş Sendikası’ndan Belediye İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Güney Demirdaş, Şube Başkan yardımcısı Zeki Duru ve sendika temsilcileri de hazır bulundu.

Yapılan oturum sonunda işçi sendikası tarafından sunulan 49 maddelik sözleşme teklif taslağındaki 14 madde üzerinde görüşme yapıldı. 3 maddenin kabul edilmesine, kalan maddelerin ise ertelenerek bir 13 Kasım 2014 tarihinde gerçekleşecek ikinci oturumda görüşülmesine karar verildi.