BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

GÖZÜMÜZ AYDIN


24 Eylül Çarşamba 2014.

dunya_hayran_kaldi_ingilizler_ornek_gosterdi_1411265941_4248

Musul Konsolosluğunda IŞİD tarafından rehin alınan 49 vatandaşımızın başarılı bir operasyonla kurtarılmasına ilişkin  Genel Başkanımız açıklamada bulundu.

“Bu diplomatik bir başarıdır” 

101 gündür IŞİD terör örgütü tarafından Irak’ta rehin tutulan 46’sı vatandaşımız olmak üzere 49 rehinenin başarılı bir operasyonla ülkemize getirilmesinin sevincini yaşıyoruz. Rehinelerimizin kazasız belasız bir şekilde kurtarılmış olması Türkiye’nin dış siyasetteki diplomatik gücü ve rolünü göstermesi açısından önemli bir başarıdır.

Bu anlamda 3 ayı aşkın bir zamandır sürdürülen diplomatik temasların olumlu netice vermesi dünya gücü olan ülkelerin bile dikkatinden kaçmamış ve sürdürülen titiz çalışmalar sonucunda vatandaşlarımız ülke topraklarına sağ salim getirilmiştir.

Sağlıklı bir şekilde kurtarılarak ailelerine kavuşan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyor ve bu operasyonda emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ve Milli İstihbarat Teşkilatımızın değerli çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum.

Yerelsen Genel Başkanı
Zeki Toçoğlu