BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 04.04.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Gürsu Belediyesi’nde Toplu Sözleşme Başladı


10 Şubat Çarşamba 2016.

Sendikamızın yeni üyelerinden Gürsu Belediyesi’nde 2016 yılında akdedilecek toplu iş sözleşmesi görüşmeleri için masaya oturuldu. 50 belediye çalışanını ilgilendiren sözleşme görüşmelerine sendikamız YERELSEN ile Hizmet İş sendikası katıldı. Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık toplantı öncesi YERELSEN uzmanları tarafından ziyaret edilerek sözleşme hakkında bilgilendirildi. 04 Şubat 2016 tarihinde yapılan ilk oturum Gürsu Belediyesi’nde gerçekleştirildi.

Görüşmelere Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, Mali Hizmetler Müdürü Mehmet Nesim Ceylan, İnsan Kaynakları Müdürü Adem Yıldırım katıldı. İşveren temsilcisi olarak sendikamız uzmanlarından Hasan Tenlik ve Murat Aslan’ın da hazır bulunduğu toplantıya çalışanları temsilen Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Keskin, Şube Sekreteri Selim Bal ve işyeri temsilcisi Faruk Çetin iştirak etti.

Yapılan ilk görüşme sonunda işçi sendikası tarafından sunulan 68 maddelik sözleşme teklif taslağındaki 6 madde kabul edildi. Kalan maddelerin ise ertelenerek bir sonraki oturumda görüşülmesine karar verildi.