BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Gürsu’da İmzalar Atıldı


13 Nisan Çarşamba 2016.

20 (972 x 648)

Gürsu Belediyesi’nde 50 belediye çalışanını ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri dördüncü oturumunda masada bitti. İşveren adına görüşmelere katılan sendikamız ile Hizmet İş sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri 12 Nisan 2016 tarihinde törenle imzalandı.

İlk oturumuna 4 Şubat tarihinde başlanan sözleşme görüşmeleri 66 maddelik sözleşme metni üzerinden, her iki tarafın mutabakatıyla bağıtlandı. Yapılan imza törenine Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, İnsan Kaynakları Müdürü Adem Yıldırım ve Mali Hizmetler Müdürü Mehmet Nesim Ceylan’ın yanı sıra sendikamız uzmanlarından Hasan Tenlik ile Murat Aslan katıldı.

Yapılan imza törenine belediye çalışanlarını temsilen Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanvekili Hüseyin Öz ve Bursa Şube Başkanı Mehmet Keskin, Selim Bal ve işyeri temsilcisi ve belediye çalışanları katıldı.

Atılan imzalar sonrasında değerlendirmede bulunan Başkan Işık iki yıllığına yapılan sözleşmenin masada bitmesinden memnun olduklarını bildirerek sözleşmenin Gürsu’ya ve Gürsu Belediyesi çalışanlarına hayırlı uğurlu olmasını diledi. Başkan Işık konuşmasına şöyle devam etti: Şehit başkanımız daha önce işçilerimize bir söz vermişti. Biz de bu sözün altında kalmadık. Üzerimize düşen görevi yaptık ve verilen sözün de üstüne çıkarak işçilerimizi mağdur etmedik.  Tecrübelerimiz doğrultusunda elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Bu anlamda bize bu noktada destek olan YERELSEN’e ve işçi sendikamıza çok teşekkür ediyorum. Yapılan sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum. Biz elimizden geleni yaptık ve sizleri mağdur etmedik inşallah sizler de bizleri mağdur etmezsiniz. Zira burada 80 bin insanın hakkı var. Dolayısıyla işçilerimiz kadar burayı da savunmak zorundayız. Kılıcın orta noktasındayız. Ne Gürsu halkının hakkına ne de sizin hakkınıza geçmemeye gayret ettik.  Ben bu anlamda da adaletli bir karar verdiğimize inanıyorum. İnşallah sizler de bizim bu fedakâr çalışmalarımıza destek sağlarsınız. Daha güzel bir Gürsu için hepimizin gayretli olması gerekiyor.  Sözleşmenin herkese hayırlı olmasını diliyor ve hepinize teşekkür ediyorum.