BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Hizmet-İş, 30. yıl etkinliklerinde Yerelsen’i ağırladı.


10 Şubat Salı 2009.

 

 

 

 

 

 

 

 

Genel Başkanımız Münir Karaloğlu, Hizmet-İş Sendikası’nın Ankara’da gerçekleşen 30. Kuruluş Yıldönümü etkinliklerine katıldı. Açılış konuşmalarının ardından Karaloğlu “piyasalaştırma sorunları, sosyal diyalog ve sendikal örgütlülük“ adlı panelde işveren sendikası olarak Yerelsen’in çalışmaları hakkında bilgi verdi. Karaloğlu “İşçi sendikaları, bizim sosyal ortağımızdır” dedi.

 

 

 

 

 

 


 

 

İŞÇİ VE İŞVEREN DİYALOG KURUYOR


Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın ev sahipliğini yaptığı etkinliklere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Salim Uslu ve Hizmet-İş Sendikası Kurucu ve Onursal Başkanı Hüseyin Tanrıverdi ve Sendikamız Genel Başkanı Münir Karaloğlu katıldı. Hizmet-İş kuruluşunun 30. yılında düzenlenen etkinlikte “işçiye bakış, piyasalaştırma sorunları, sosyal diyalog ve sendikal örgütlülük“ adlı panel düzenlendi. Hizmet-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın yönettiği panelde, Genel Başkanımız Münir Karaloğlu, İktisatçı-Yazar Dr. Ahmet Atılgan, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdinç Yazıcı ve Hizmet-İş Sendikası Hukuk Müşaviri Av. Muharrem Özkaya, işçi ve işveren arasındaki diyaloga hem bireysel hem de sendikal açıdan yaklaşımları ele aldı.


 

 


 

 

İŞÇİ SENDİKALARI BİZİM SOSYAL ORTAĞIMIZ


İşveren sendikası olarak Yerelsen’in kurulduğu günden bugüne kadar yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Karaloğlu, “Yerelsen olarak 2007 yılında Hizmet-iş Sendikası ile “Yerel İş Barışı” projesine önderlik ettik. Yerel yönetimler Kamu İşverenleri sendikası ve işçi sendikalarını bir araya getirdik. İşbirliği Sürdürme Protokolü imzaladık. İşçi sendikalarını rakibimiz olarak asla görmüyoruz. Onlar bizim sosyal ortağımızdır” dedi.

 


 

Karaloğlu ayrıca Avrupa Birliği’nde, Sosyal ortakların birlikte aldığı kararların yasal düzenleme haline getirildiğinin altını çizdi. Karaloğlu’nu, Sendikamız Başkan Vekili Dr. Mustafa Çöpoğlu ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Abdullah Erol da yalnız bırakmadı.