BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
512
2021'DE
BAĞITLANAN TİS
31
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
20

YERELSEN’DE ARAYIN:

III. OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU TAMAMLANDI

_MG_6046 (1296 x 864)

Sendikamız, yeni çıkan sendikalar yasası gereği tüzük değişikliğine gitmek ve Belediye İşverenleri Sendikası’nın (BİS)  sendikamıza katılma talebini gerçekleştirmek amacıyla III. Olağanüstü Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.

BİS 38 ÜYESİYLE BİRLİKTE SENDİKAMIZA KATILDI

12 Aralık 2013 tarihinde Seka Park Otel’de gerçekleşen III.  Olağanüstü Genel Kurulu’na başta Genel Başkanımız Zeki Toçoğlu olmak üzere Genel başkan Vekilimiz Dr. Mustafa Çöpoğlu ve üye kuruluş temsilcilerimiz katıldı. Katılımın yoğun olduğu kurulun Divan Başkanlığı’na İSU Genel Müdürü İlhan Bayram seçilirken, kâtip üyeleri ise İzaydaş Genel Müdürü Muhammet Saraç ve Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağca oldu. Yapılan genel kurulda Belediye İşveren Sendikası’nın (BİS) sendikamıza katılımı gerçekleştirilerek tüzük değişikliği onaylandı.

genel kurul 4 (1276 x 864)

35 İLDE 117 ÜYESİYLE EN GÜÇLÜ SENDİKA

Tüzük değişikliğinin onaylandığı kurulun ana gündem maddesi Belediye İşverenleri Sendikası’nın sendikamıza katılması oldu. Konuyla ilgili bilgi veren Genel Başkan Vekilimiz Dr. Mustafa Çöpoğlu; “Yerel yönetimlerde faaliyet gösteren Bursa Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin’in başkanlığındaki Belediye İşverenleri Sendikası’nın feshedilme kararı alındı.  21 ilde 38 üyesi bulunan sendikanın bünyemize katılma gibi bir talepleri oldu. Şu anda 22 ilde toplam 79 üyemiz var” açıklamasında bulunarak birleşme sonucunda 35 ilde 117 üyemizin olacağını ve yerel yönetimlerde en aktif ve en  güçlü sendika olacağımızı belirtti.

_MG_6063 (1296 x 864)

Belediye İşveren Sendikası’nın sendikamıza katılım talebi genel kurula sunularak oylamaya geçildi. Katılımın talebinin oy birliği ile kabul edilmesi sonucunda 22 ilde 79 üyesi bulunan sendikamıza 38 yeni üye daha katılarak üye sayımız 35 ilde 117 oldu.

genel kurul 5 (1296 x 864)

TOÇOĞLU: Güçlenerek Hizmet Veremeye Devam Edeceğiz

Yapılan genel kurul sonucunda değerlendirme yapmak üzere kürsüye gelen Genel Başkanımız Zeki Toçoğlu öncelikle hava şartlarının zorluğuna rağmen genel kurula katılan üyelerimize teşekkür etti. Sendika tüzüğünün yeni çıkan sendika yasasına uyumlu hale getirilmesi ve Belediye İşverenleri Sendikası’nın katılım talebini görüşmek üzere bir araya gelindiğini belirten Toçoğlu “Sendikamız her geçen gün büyüyerek güçlenerek görevlerini sürdürüyor. İnşallah önümüzdeki süreçte daha da güçlenerek, üye sayımızı arttırarak belediyelerimize ve ülkemize hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.