BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

İkizce’de İlk Sözleşme Heyecanı


1 Şubat Pazartesi 2016.

Sendikamızın yeni üyelerinden Ordu’nun İkizce Belediyesi’nde akdedilecek toplu iş sözleşmesinin ilk oturumu yapıldı. 29 Ocak 2016 tarihinde sendikamız ile Belediye İş Sendikası arasında gerçekleştirilen ilk oturum İkizce Belediyesi’nde gerçekleştirildi.

Görüşme öncesinde sendika uzmanlarımızdan bilgi alan İkizce Belediye Başkanı Bahri Söğüt, “YERELSEN ile yapacağımız bu ilk sözleşmenin hem belediyemize hem de belediye çalışanlarına şimdiden hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Sözleşme oturumuna İkizce Belediye Başkanı Bahri Söğüt ve Yazı İşleri Müdürü Yusuf Alparslan’ın yanı sıra işveren temsilcisi olarak sendikamız uzmanlarından Hasan Tenlik ve Murat Aslan katıldı.  Toplantıda işçi sendikası yetkililerinden Belediye İş Sendikası Şube Başkan Yardımcısı Yusuf Kır ile sendika yetkililerinden Erkan Türkmen ve Metehan Yurdakul hazır bulundu.

Yapılan görüşme sonunda işçi sendikası tarafından sunulan 54 maddelik sözleşme teklif taslağındaki 38 maddenin kabul edilmesine, kalan maddelerin ise bir sonraki oturumda görüşülmesi karar verildi.