BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
512
2021'DE
BAĞITLANAN TİS
31
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
20

YERELSEN’DE ARAYIN:

İşçi İşveren Ortak Vizyon Belirledi

Yerel İş Barışı Projesi kapsamında Yerelsen ve Hizmet-İş Sendikaları´nın ortaklaşa yürüttüğü eğitim seminerleri tüm hızıyla sürüyor. İşyeri kurullarının etkin ve verimli çalışması konulu eğitim seminerlerinin önceki günkü durağı ise Antikkapı Restaurant oldu. Eğitimde işyeri kurullarında görevli işçi ve işveren temsilcilerine işyeri kurullarının etkin ve daha verimli çalışabilmesi konusunda bilgi aktarıldı. Kocaeli Üniversitesi öğretim görevlilerinden Dr. Tahir Büyükakın ve Dr. Öznur Gökkaya tarafından verilen eğitime Yerelsen ve Hizmet İş Sendikaları´nın temsilcileri büyük ilgi gösterdi. Seminerde ayrıca ideal bir işyerinin vizyonu da belirlendi.

 

 


GRUP ÇALIŞMASI YAPILDI
Seminerin ilk bölümünde Dr. Büyükakın ve Dr. Gökkaya işyerini etkileyen olumlu ve olumsuz faktörler konusunu gündeme getirdi. Konunun daha net anlaşılması için katılımcılar 4 ayrı grup şeklinde ayrılarak farklı çözüm önerilerinin ortaya çıkması sağlandı. Seminerde ayrıca ideal bir işyeri için vizyon ve misyon belirlenmesinin önemine dikkat çekildi.


VİZYON BELİRLENDİ
Son oturumda ise grupların belirlemiş oldukları vizyonlar harmanlanarak son şekli verildi. Böylece eğitim seminerinden ideal bir işyerinin vizyonu “Geleceğe odaklı ve ortak akılla yönetilen, kurumsallaşmış, çalışan ve vatandaş memnuniyetini esas alan bir belediye olmak” sözleriyle belirlenmiş oldu.  Ortak vizyonu yerine getirebilecek ideal Stratejik Amaçlar ise şu şekilde sıralandı.

 

Şeffaf, hesap veren ve katılımcı yönetim sisteminin kurulması, stratejik yönetim sisteminin uygulanması, performans yönetimi sisteminin uygulanması, hizmet yönetimi sistemi iyileştirilmesi, etkili iletişim sisteminin kurulması, insan kaynakları yönetim sistemimin etkin işletilmesi, yaygın eğitim sisteminin kurulması, sosyo-ekonomik dönüşümün desteklenmesi.