BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

İstanbul Eğitim Semineri Sona Erdi


26 Ekim Pazartesi 2015.

1 (972 x 648)

Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası YERELSEN, yurt içi eğitim faaliyetleri kapsamında düzenlediği eğitim seminerlerine bir yenisini daha ekledi. 21-23 Ekim 2015 tarihleri arasında Holiday Inn İstanbul Airport Hotel’de düzenlenen eğitim seminerine, sendikamız üyelerinden 34 belediye ve belediyelere bağlı kurumdan 67 İnsan Kaynakları yöneticisi ve personeli katıldı.

Katılımcılara, Kurt ve Koçak Danışmanlık Şirketi yöneticilerinden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Baş İş Müfettişi Mehmet Koçak tarafından seminer verildi.

Yaklaşık dört saat süren seminerde Çalışma Mevzuatı kapsamında 4857 sayılı İş Kanunu, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve 6552 sayılı Kanunla Alt İşveren Kurumunda Yapılan Yeni Düzenlemeler ve Değişiklikler başlığı altında bir dizi eğitim sunuldu.

2 (972 x 648)

ÇÖPOĞLU: Belediyeleri Sendikamıza Davet ediyoruz

Eğitim semineri başlangıcında, eğitime katılan üye personelini ziyaret ederek açılış konuşması yapan Genel Başkan Vekilimiz Dr. Mustafa Çöpoğlu; 2005 yılından beri faaliyette olan YERELSEN hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra şunları söyledi.

“2005 yılında sadece Kocaeli ve çevre ilçelerinden 16 üyemiz vardı. Bugün geldiğimiz noktada Türkiye’nin hemen her yerinde, 30 ilde 86 belediye ve belediyelere bağlı şirketler YERELSEN üyesi oldu. Üye sayımızın zaman zaman 130’lara ulaştığı da oldu. Fakat büyükşehir yasası gereği küçük belediyelerin kapanıp büyükşehir belediyeleriyle birleşmesi sonucunda üye sayımızda düşmeler yaşandı. Biz, Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası olarak Türkiye’nin her tarafında, yeni belediyeleri bu hizmetlerden yararlanmaları adına sendikamıza üye olmaya davet ve teşvik diyoruz. YERELSEN olarak 2005 yılından buyana belediye başkanları ve başkan yardımcılarına yönelik çok sayıda yurtdışı eğitimleri yaptık. Yurt içinde ise başta Antalya, Alanya, Balıkesir, Bolu ve Afyon olmak üzere birçok ilde çeşitli konuların ele alındığı eğitim seminerleri düzenledik.”

“İşin Özüne Bakıyoruz”

Eğitim seminerlerinin belediye personeli için önemli olduğuna işaret eden Çöpoğlu konuşmasına şöyle devam etti.

“Biz YERELSEN olarak her zaman işin özüne bakıyor ve ona göre hareket ediyoruz. Yaptığımız tüm eğitimlere alanında uzman isimleri çağırarak üye personelimizin bilgi, görgü ve donanımlarına katkı sunuyoruz. Bugün bu eğitim seminerini bu güzel mekânda, İstanbul’da yapıyoruz. Türkiye’nin uzak yakın birçok ilinden üye belediyelerimiz olduğu için sizlerin kolaylıkla ulaşabileceği bu yeri seçtik. Diğer yandan bizler, belediyeler olarak seçilmiş yöneticiler ile yakın çalışması olan birer kamu kurumuyuz. Merkez yönetimde çalışan diğer kamu personelini gibi olmadığımız için gerek genel gerekse yerel seçimlerden bizatihi etkilenen ve işin merkezinde olan çalışanlarız. Bugün burada yapılacak eğitim semineri ve eğitim sonrasında yapılacak tarihi yarımada gezisi vesilesiyle üye personelimizi seçim öncesi stres ve yorgunluktan biraz olsun uzaklaştırmak arzusundayız. Yapacağımız eğitim ve sosyal faaliyetlerin şimdiden başarılı geçmesini diliyor ve programda emeği geçen çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

8 (1944 x 1296)

 Koçak: Kazaların %99’u Önlenebilir 

Yerelsen Genel Başkan Vekili Dr. Mustafa Çöpoğlu’nun açılış konuşmasından sonra eğitim seminerine geçildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Baş İş Müfettişi Mehmet Koçak kazaların önlenebilir olduğuna dikkat çekmek amacı ile Soma faciasında hayatını kaybedenleri anarak sözlerine başladı. Kazaların %99’nun önlenebilir olduğunu ifade eden Koçak özellikle işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği açısından gerekli tüm önlemlerin alınmasının önemine vurgu yaptı.

Çalışma Mevzuatı kapsamında; maden işyerlerinde haftalık çalışma sürelerinin kısaltılması ve mesai ücretlerinin artırılması, doğum ve mazeret izni uygulamalarında ve idari para cezalarında yapılan değişikliklere değinildi. 4857 sayılı İş Kanunu, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve 6552 sayılı Kanunla Alt İşveren Kurumunda Yapılan Yeni Düzenlemeler ve Değişiklikler başlığı altında yapılan eğitim semineri sonunda Dr. Mustafa Çöpoğlu tarafından katılımcılara sertifikaları verildi. Sertifikaların ardından katılımcı personele tarihi yarımada kapsamında İstanbul gezisi düzenlendi.

Eğitim Seminerinden Kareler