BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

İSU’da Görüşmeler Başladı


14 Aralık Çarşamba 2016.

2-822-x-440

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü’nde yeni dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin ilk oturumu yapıldı.

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü’nde çalışan 683 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı. 14 Aralık 2016 tarihinde sendikamız ile Hizmet İş sendikası arasında yapılan ilk oturum İSU kurum binasında yapıldı.

Görüşmeye İSU’yu temsilen Genel Müdür İlhan Bayram, Genel Müdür Yardımcısı Uğur Susoy, İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Hüseyin Hakkı Akbulut ve İnsan Kaynakları Şube Müdürü Ahmet Koray Göktan’ın yanı sıra YERELSEN Genel Sekreteri Av. Mümtaz Uzun ile sendika uzmanlarından Hasan Tenlik, Yavuz Altınışık ve Murat Aslan katıldı. İSU çalışanlarını ise Hizmet-İş Şube Başkanı İdris Ersoy ve sendika yetkilileri temsil etti.

Toplantı öncesi açıklama yapan İSU Genel Müdürü Bayram; “Yapılacak olan sözleşmenin şimdiden her iki taraf içinde hayırlı olmasını diliyorum. Kurum olarak eldeki imkanlar çerçevesinde elimizden geleni yapmak isteriz. Çalışanın hakkını korumak kadar çalışandan istenilen verimi almakta önemlidir.” dedi.

Yapılan görüşme sonunda Hizmet İş Sendikası tarafından verilen 60 maddelik teklif taslağındaki 5 maddenin kabul edilmesine kalan maddelerin ise bir sonraki oturumda görüşülmesine karar verildi.