BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
760
2022'DE
BAĞITLANAN TİS
57
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
23
GÜNCELLENME TARİHİ: 07.04.2023

YERELSEN’DE ARAYIN:

İSU’da İlk Oturum Heyecanı

Sendikamız üyelerinden Kocaeli Büyükşehir iştiraklerinden İSU’da 854 çalışanı ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı. 13 Şubat 2014 tarihinde sendikamız ile Hizmet İş sendikası arasında yapılan ilk oturum İSU kurum binasında yapıldı.

Görüşmeye İSU’yu temsilen İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, İnsan Kaynakları Daire Başkanı Hasan Fitoz, Hukuk Müşaviri Suat Torlak’ın yanı sıra Yerelsen Genel Sekreteri Av. Mümtaz Uzun ile sendika uzmanlarından Hasan Tenlik ve Murat Aslan katıldı. İSU çalışanlarını ise Hizmet-İş Şube Başkanı İdris Ersoy ve sendika yetkilileri temsil etti.

Toplantı öncesi açıklama yapan İSU Genel Müdürü Bayram; “Biz her zaman çalışan hakkını alsın fakat hizmet üretilsin o aldığı ücretin hakkı verilsin istiyoruz. Bu sözleşmede iki tarafta da sendika var. Sonuç odaklı güzel bir sözleşme sürecinin geçeceğini düşünüyoruz. İnşallah hayırlı olur” dedi.

Yapılan görüşme sonunda Hizmet İş Sendikası tarafından verilen 60 maddelik teklif taslağındaki 5 maddenin kabul edilmesine kalan maddelerin ise bir sonraki oturumda görüşülmesine karar verildi.