BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

İSU’da Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri Başladı


6 Aralık Cuma 2019.


Yerelsen’in üye kuruluşları arasında yer alan İSU’da 488 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı. 27.11.2019 tarihinde İSU’da gerçekleşen toplantıda işçi tarafının hazırladığı sözleşme taslağı üzerinde müzakereler yapıldı.

Yapılan toplantıya İSU Genel Müdürlüğü’nü temsilen Genel Müdür Yardımcısı UĞUR SUSOY ile İnsan Kaynakları Daire Başkanı İsmail CİVELEK katılım gösterirken toplantıda Yerelsen’i ise Genel Sekreter Ali DANIŞ, Sendika Uzmanlarından Hasan Tenlik ve Murat Aslan , Melih KURAN, İBRAHİM HALİL ÇELİK temsil etti. Toplantıda işçi tarafını Hizmet-İş Hizmet-iş Kocaeli Şube Başkanı İdris ERSOY , Başkan Yardımcıları ve Temsilciler temsil etti.

Temenni konuşmaları ile başlayan görüşmede, İSU Genel Müdür Yardımcısı UĞUR SUSOY, yeni dönem için imzalanacak toplu iş sözleşmesinin iki tarafa da hayırlı olmasını temenni etti. Ayrıca Yerelsen Genel Sekreteri Ali DANIŞ, hem belediye adına hem de işçiler adına güzel bir sözleşmeye imza atacağımıza inanıyoruz. İki tarafa da hayırlı olmasını temenni ediyor, masada biten güzel bir sözleşme olacağını umuyorum.

Temenni konuşmalarının ardından işçi sendikasının hazırladığı taslağın 5 maddesi ilk toplantıda kabul edildi ve 1 madde üzerinde erteleme yapılmasına karar verildi.