BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
512
2021'DE
BAĞITLANAN TİS
31
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
20

YERELSEN’DE ARAYIN:

İZAYDAŞ’TA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İZAYDAŞ’ta toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı. Yerelsen, TES- İŞ ve İZAYDAŞ’ın üst düzeyde temsil edildiği ilk toplantıda, toplam 40 madde geçildi.

İlk Toplantıya Üst Düzey Katılım

Genel Müdürlük toplantı salonunda gerçekleştirilen Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin ilkine, sendikalardan üst düzey katılım vardı. İZAYDAŞ’ı temsilen, Genel Müdürü Muhammet Saraç, Genel Müdür Yardımcıları İsmail Uludağ ve Bayram Karakuş, Mali ve İdari İşler Müdürü Sinan Akay ve İnsan Kaynakları Şefi Zafer Kayı’nın hazır bulunduğu toplantıda, işveren temsilcisi Yerelsen’i, Genel Başkan Vekili ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Mustafa Çöpoğlu, Yerelsen Genel Sekreteri Mümtaz Uzun ve sendika uzmanlarından Hasan Tenlik temsil etti.

İZAYDAŞ’ta örgütlü bulunan TES-İŞ sendikası tarafında ise Genel Sekreter Mustafa Şahin, Genel Mali Sekreteri Sedat Çokol, Araştırma ve Mevzuat Sekreteri Mehmet Solak, Adapazarı Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu, Şube Sekreteri Habip Gül, Şube Mali Sekreteri Hasan Arıcı, Şube Teşkilat Sekreteri Soner Gülsün, iş yeri baş temsilcisi Hakan Buğan ile iş yeri temsilcileri Önder Korkmaz ve Ayhan Deniz yer aldı.

SARAÇ: İmzamızın Gereğini Yaparız

Toplantının açış konuşmasını İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç yaptı. İZAYDAŞ hakkında genel bilgiler vererek sözlerine başlayan Saraç, şirkette modern yönetim yaklaşımlarını uyguladıklarını belirtti. TİS ile alakalı olarak, gerçekçi ve uygulanabilir görüşmelerin gerçekleşeceğini umduklarını ifade eden Genel Müdür Saraç, “Sözleşme aşamalarında her türlü pazarlığı yaparız. İmzayı attıktan sonra ise imzamızın gerektirdiği her yükümlülüğü harfiyen yerine getirmeye önem veririz. İZAYDAŞ olarak birlikte çalışma konusunda elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” diye konuştu.

ŞAHİN: Müzakere Süreci Rahat Olacak

TES-İŞ Adapazarı Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu, İZAYDAŞ ile 4. dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerine başladıklarını kaydederek, “Amacımız, çalışanların menfaatlerini, işverenin durumunu göz önünde bulundurarak sözleşme imzalamak. Aynı sorumlulukla TİS görüşmelerini yürüteceğimizi biliyorum” dedi.

TES-İŞ Genel Sekreteri Mustafa Şahin de, rahat bir müzakere süreci geçirmeyi düşündüklerini ifade ederek, “Hak edenin hak ettiği ücreti almasını, işyerinin de bütünlüğünün bozulmamasını önemsiyoruz” diye konuştu.

ÇÖPOĞLU Tarafları Tebrik Etti

Toplantıda son sözü alan YERELSEN Genel Başkan Vekili Dr. Mustafa Çöpoğlu konuşmasında, İZAYDAŞ’ın endüstri ilişkilerini en iyi şekilde yürüten işyerlerinden biri olduğunu söyledi ve yönetimi tebrik etti. Bugüne kadar TES-İŞ ile seviyeli bir diyalog yaşadıklarını kaydeden Dr. Mustafa Çöpoğlu, sendika yönetimine de teşekkür etti. Çöpoğlu, TES-İŞ’in her zaman ayağı yere basan tekliflerle masaya geldiğini, bu görüşmelerin de masada güzel bir şekilde biteceğine inandıklarını ifade ederek, görüşmelerin şirket yönetimi ve çalışanlar için hayırlı uğurlu olmasını diledi.

 “Ortak Projeler Yürütelim”

Yerelsen Genel Başkan Vekili Dr. Mustafa Çöpoğlu konuşmasını şöyle tamamladı: “Yerelsen olarak TES-İŞ ile toplu iş sözleşmeleri dışında ortak projeler yürütmek isteriz. Mesela AB projeleri olabilir, başka projeler olabilir. Ortak projeler sayesinde iş yeri, işveren ve sendikalar birbirlerini daha iyi tanıma imkânı buluyorlar. Herkes için faydalı sonuçlar doğuracaktır.”

Görüşmelere Şubat’ta Devam Edilecek

İZAYDAŞ’ta çalışan toplam 221 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde, toplam 61 madde ele alınacak. İlk günkü toplantıda 40 madde üzerinde anlaşma sağlanmıştı. Kalan 21 maddenin görüşmesine ise ikinci toplantının yapılacağı 19 Şubat tarihinde devam edilecek.