BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
760
2022'DE
BAĞITLANAN TİS
57
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
23
GÜNCELLENME TARİHİ: 07.04.2023

YERELSEN’DE ARAYIN:

İzmit Belediyesi’nde 5. Oturum Yapıldı

 

2

Sendikamız üyelerinden İzmit Belediyesinde 248 belediye çalışanını ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin beşinci oturumu 28 Mart 2016 tarihinde sendikamız binasında devam etti. İşveren temsilcisi olarak sendikamız ile Hizmet-İş Sendikası arasında yürütülen görüşmelerin ilk oturumu 4 Şubat tarihinde başlamıştı.

Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin gerçekleşen beşinci oturumuna sendikamız İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Örgev’in yanı sıra Genel Sekreterimiz Mümtaz Uzun ile sendika uzmanlarımızdan Hasan Tenlik ve Murat Aslan katıldı. İşçi tarafını temsilen Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, Şube Sekreteri Muharrem Subaşı, Mali Sekreter İbrahim Çınar  ve iş yeri temsilcileri toplantıda hazır bulundu.

4 Aralık’ta başlayan görüşmelerin ilk oturumunda 5, ikinci oturumunda 37, üçüncü oturumunda 13, dördüncü oturumunda ise 7 madde üzerinde anlaşma sağlanmıştı. Sözleşmenin 5’inci oturumunda ise sendikamız tarafında işçi sendikasına ücret teklifi yapıldı. Yapılan teklif üzerinde değerlendirme yapak üzere görüşmeler bir sonraki oturuma ertelendi.