BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

İZMİT BELEDİYESİ’NDE GÖRÜŞMELER BAŞLADI


15 Şubat Cuma 2013.

İzmit Belediyesi’ndeki 760 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri 14 Şubat 2013 tarihinde yapılan ilk oturumla başladı. İzmit Belediyesi Başkanlık binasında yapılan toplantıya İzmit Belediyesi’ni temsilen İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Üzülmez ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Nedim Ulutaş’ın hazır bulunduğu toplantıda, işveren temsilcisi olarak Yerelsen’i Genel Sekreterimiz Mümtaz Uzun ve sendika uzmanlarından Yavuz Altınışık temsil etti. İzmit Belediyesi’nde örgütlü bulunan Genel İş Sendikası tarafında ise Genel İş Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük ile Genel İş Şube Sekreteri Kenan Ay’ın yanı sıra sendika yönetim kurulu üyeleri ve işyeri temsilcileri yer aldı. Sendikamız ile Genel İş Sendikası arasında yapılan ilk oturumun açılış konuşmasını yapan İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Üzülmez; İzmit Belediyesi olarak tarihin en iyi dönemini yaşadıklarını söyleyerek süreç hakkında bilgi verdi. Belediye olarak işçinin alın terinin kurumadan verilmesi noktasında hassas davrandıklarını ifade Üzülmez, bir önceki sözleşmelerde olduğu gibi hem işçiler hem de belediye açısından hayırlı bir sonuç alınacağının temennisinde bulundu. Yapılacak sözleşme sonucunda her iki tarafın da kazanmasını diledi.

Genel İş Kocaeli Şube başkanı Vedat Küçük ise İzmit Belediyesi ile belediye çalışanları arasına dört yıldır sözleşme yapıldığını ve yapılan sözleşmelerde hem sosyal hem de ücret anlamında hiçbir sıkıntı yaşamadan bugünlere geldiklerini söyledi. İşçinin alın terinin kurumadan ödenmesinin hem işçi hem de işveren adına önemli bir unsur olduğuna dikkat çeken Küçük, İzmit Belediyesi’nin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden sonra en büyük belediye olduğunu ifade ederek yapılacak görüşmelerin İzmit halkına örnek bir sözleşme olarak sonuçlanması umudunda olduklarını söyledi. Görüşmelerin tüm işçilere ve İzmit Belediyesi’ne şimdiden hayırlı olmasını diledi.

Toplantıda, Yerelsen olarak Saraybahçe Belediyesi’nden beri Genel İş Sendikası ile sözleşme yapıldığına dikkat çeken Genel Sekreterimiz Mümtaz Uzun, belediyemiz ile işçi sendikası arasında yapılan görüşmelerde şimdiye kadar gerek sosyal gerekse ücret anlamında herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını dile getirdi. Uzun, geçmişte yaşanan bu olumlu havanın sözleşme sürecine önemli katkılar sunacağı söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından sözleşme görüşmelerine geçilerek işçi sendikasının yapmış olduğu teklif taslağındaki maddelerden 6’sı kabul edilerek geçildi. Geçilen maddeler tutanak altına alındıktan sonra müteakip toplantının günü ve yeri belirlenerek görüşmelere son verildi.