BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 04.04.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

İzmit Belediyesi’nde görüşmeler başladı…


10 Haziran Perşembe 2010.

İzmit’de ilk sözleşme…


 


Kapanan 5 belediyenin birleşmesinden oluşan İzmit Belediyesinde ilk toplu iş sözleşmesi görüşmeleri YERELSEN’in katılımıyla yapıldı.YERELSEN toplantıya Genel Sekreter Mümtaz UZUN, uzman personeller Hasan TENLİK, Mete BİLGİN ve Yahya BİLGİN’den oluşan bir kadroyla katıldı.İşveren adına   görüşmeleri yürütecek olan YERELSEN ekibine belediye yönetimi adına Başkan Yardımcısı Hüseyin ÜZÜLMEZ ve Ramazan HAS eşlik etti.

 

 

 

 


Görüşmeler Belediye binasında yapıldı…


 


İşvereni YERELSEN’in temsil ettiği toplantıya İzmit Belediye Başkanı Nevzat DOĞAN, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin ÜZÜLMEZ ve Ramazan HAS,İnsan kaynakları müdürü Nedim ULUTAŞ ile  belediyede yetkili sendika olan Genel İş sendikasının yöneticileri katıldı. Başkan  Doğan’ın ev sahipliği yaptığı toplantıda toplantının açılışını yapan YERELSEN Genel Sekreteri Mümtaz UZUN süreçle ilgili açıklayıcı bilgiler verdi. İzmit Belediyesi’nin farklı belediyelerin birleşmesiyle kurulan bir belediye olması nedeniyle farklı sözleşmelere tabi işçiler olduğunu ve uygulamada bazı zorluklarla karşılaşılabileceğini belirtti.Burada ücret zammı kadar idari maddelerinde önemli olduğunu ifade eden UZUN,yeni yapılacak sözleşmeyle idari maddelerin farklılıkları önleyeceğini ve iş barışının sağlanacağını söyleyen Genel Sekreter UZUN, görüşmelerin her iki tarafa şimdiden hayırlı olmasını diledi.


 


Daha sonra söz alan Başkan Doğan, göreve geldikleri günden beri çalışanlarının alacaklarını düzenli ödediklerini, hiçbir çalışanın kendilerinden alacağı kalmadığını söyledi.Hak ve adalet kavramının çok önemli olduğunu belirten Doğan, her zaman çok vermek sorunları çözmez önemli olan her iki tarafı da zor durumda bırakmayacak şekilde orta yolun bulunmasıdır dedi.Görüşmelerde her iki tarafa da başarılar dileyen Doğan,sözleşmenin şimdiden taraflar için hayırlı olmasını diledi.


 


 


5 Madde geçildi…


  


Yapılan açılış konuşmalarından sonra sözleşme görüşmelerine geçildi. Taraf işçi sendikasının yapmış olduğu sözleşme teklif taslağı üzerindeki maddelerden 5’i ilk görüşmede kabul görerek geçildi. Geçilen maddeler tutanak altına alındıktan sonra bir sonraki toplantının günü ve yeri belirlenerek toplantıya son verildi.