BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

İzmit Belediyesi’nde Görüşmeler Devam Ediyor


26 Şubat Cuma 2016.

2 (1520 x 966)

İlk oturumu 4 Şubat 2016 tarihinde İzmit Belediye Başkanlığı’nda gerçekleşen ve 248 belediye çalışanını ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin üçüncü turuna 26 Şubat’ta sendikamız binasında devam edildi.

İzmit Belediyesi’nde örgütlü bulunan Hizmet İş Sendikası ile işveren temsilcisi olarak sendikamız YERELSEN arasında yürütülen görüşmelere, işçi temsilcilerinden Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, Şube Sekreteri Muharrem Subaşı, Mali Sekreter İbrahim Çınar’ın yanı sıra sendika yönetim kurulu üyeleri ve işyeri temsilcileri katıldı. İşveren yetkilisi olarak toplantıya sendikamızdan Genel Sekreter Mümtaz Uzun’un yanı sıra İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Örgev ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Nedim Ulutaş iştirak etti.

Yapılan toplantı sonunda, işçi sendikası tarafından sunulan 60 maddelik toplu iş sözleşmesi taslağının birinci oturumunda ertelenen sosyal ve idari maddeler üzerinde müzakere yapıldı. Sözleşme taslağındaki 13 maddenin kabul edilmesine, ücrete ilişkin maddelerin ise bir sonraki oturuma bırakılarak ertelenmesine karar verildi.