BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

İzmit Belediyesinde imzalar atıldı…


8 Aralık Çarşamba 2010.

İşveren adına YERELSEN…

Yerelsen; üyelerinden olan İzmitBelediyesinde, toplu iş sözleşmesi görüşmelerini başarıyla tamamladı. İşveren adına görüşmelere katılan Yerelsen, sözleşme görüşmelerini Genel-iş sendikası yetkilileriyle yürüttü. Yapılan uzun görüşmeler sonunda taraflar mutabakata vardı.

İmza töreni Belsa’da yapıldı…

İzmit Belediyesinin Belsa Plazada bulunan hizmet binasında yapılan imza törenine Yerelsen Genel Sekreteri Mümtaz UZUN,uzman personeller Mete Bilgin ve Hasan Tenlik ile İzmit Belediye Başkanı Nevzat DOĞAN, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin ÜZÜLMEZ,İnsan Kaynakları müdürü Nedim ULUTAŞveGeneliş sendikası yöneticileri katıldı.

Törende bir konuşma yapan Başkan Doğan; Sözleşmeyle verdikleri zam oranının çalışanlar arasındaki ücret farklılıklarını gidermek yönünden önemli olduğunu, çalışanların mağdur olmaması için büyük çaba sarfettiklerini, işçilerin alacaklarını zamanında ve eksiksiz bir ödediklerini söyledi.Sözleşme görüşmelerini yürüten taraflara teşekkür eden Ayaz, özellikle Yerelsen’in sözleşme görüşmelerindeki önemine vurgu yaparak, sözleşmenin taraflara hayırlı olmasınıdiledi.

Konuşmalardan sonra alkışlar arasında sözleşme taraflarca imzalandı.

Yevmiyelere seyyanen 5,50 TL. zam…

Varılan mutabakat sonucu öncelikleyevmiyelere seyyanen 5,50 TL. zam yapıldı. Ayrıca sosyal ödemelerde de ciddi iyileştirmelerde sağlandı.Daha önce olmayan Ramazanve Kurban Bayramı harçlıkları da bu sözleşmeyle birlikte verilmeye başlandı. Bu zam çalışanların maaşlarına ortalama % 10,50 oranında artış getirdi.