BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

İZMİT BELEDİYESİ’NDE MUTLU SON


5 Haziran Çarşamba 2013.

Sendikamız üyelerinden İzmit Belediyesi’nde yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başarıyla tamamladı. İlk oturumu 14 Şubat 2013 tarihinde yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri, işveren adına görüşmelere katılan sendikamız ile Genel-İş Sendikası yetkilileri arasında 05 Haziran 2013 tarihinde varılan mutabakat sonucunda imzalandı.

IMG_3524

İzmit Belediyesi Başkanlık Binası’nda yapılan toplantıya İzmit Belediyesi’ni temsilen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Üzülmez ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Nedim Ulutaş katıldı. İşveren temsilcisi olarak Yerelsen’i Genel Sekreterimiz Mümtaz Uzun ve sendika uzmanlarımız temsil ederken Genel-İş Sendikası tarafında ise Genel-İş Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük ile Genel-İş Şube Sekreteri Kenan Ay’ın yanı sıra sendika yönetim kurulu üyeleri ve işyeri temsilcileri yer aldı.

_MG_3525

 “Önceliğimiz Alı Teridir”

İmza töreni öncesinde açılış konuşması yapan Başkan Nevzat Doğan; İzmit Belediyesi olarak görev süreleri içinde İzmit halkına vadettikleri tüm görevleri yerine getirdiklerini hatta daha fazlasını yaptıklarını belirterek, söylemlerinin tümünün arkasında durduklarını iş barışının yanı sıra alın terine de önem veren bir belediye olduklarını dile getirdi. “Mali yönetim anlamında önceliğimiz çalışanların alın teridir” diyen Başkan Doğan, sözleşme süresince realist olarak olabileceklerin en iyisini yapmaya çalıştıklarını söyledi. Şuan gelinen noktada İzmit Belediyesi olarak çalışanlara haklarını tam anlamıyla verdiklerini ifade eden Doğan, çalışanların paralarının ödenmediği günleri hatırlatarak; ”İşçi paralarının ödenmediği dönemler unutulmasın, bugün İzmit Belediyesi’ne Ankara’dan gelen para o dönemden çok farklı değil. Buna rağmen yirmi yıllık işçi borçlarının ödenmemesinin sebebi neydi sorusunu kamuoyunun dikkatine sunuyorum” diyerek İzmit Belediyesi’nin bugün gelinen durumuna dikkat çekti.

Herkesin ve her kesimin belediye başkanı olduğuna vurgu yapan Başkan Doğan; “Bugün İzmit Belediyesi Türkiye’de örnek bir belediye olmuşsa, ciddi bir cazibe merkezi durumuna gelmiş ve kamuoyu bunu göz ardı edemiyorsa elbette ki bu çalışanlarımızın emeği ile oluşmuştur” cümleleriyle belediye çalışanlarına şükranlarını sundu. Belediye olarak var olma gerekçelerinin halka hizmet olduğuna dikkat çeken Başkan Doğan, belediye çalışanlarından İzmit halkına karşı her zaman en iyi hizmeti verme gayretinde olmalarını istedi.

Belediye çalışanlarının her şeyin en iyisine layık olduklarını dile getiren Başkan Doğan; 2014 yılından itibaren şantiye ve makinelerde yenilik olacağının müjdesini vererek belediye çalışanlarının çalışma ortamlarını daha konforlu hale getireceklerini söyledi. Başta sözleşme süresi içinde vermiş olduğu katkılardan dolayı Yerelsen’e ve Genel-İş Sendikasına teşekkür eden Başkan Nevzat Doğan yapılan sözleşmenin herkese hayırlı olmasını diledi.

IMG_3526

Başkan Nevzat Doğan’ın ardından söz alan Genel-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük, bu sözleşme ile 5 belediyenin birleşmesi ile oluşan farklılıkların giderildiğine dikkat çekerek yapılan sözleşmenin İzmit halkına hayırlı olmasını diledi. Genel Sekreterimiz Mümtaz Uzun, sözleşmenin hem belediyenin hem de belediye çalışanlarının hukukunu gözeten bir içerikte olduğuna dikkat çekerek sözleşmenin herkese hayırlı olması temennisinde bulundu.

 Yapılan konuşmalar sonrasında mutabakata varılan toplu iş sözleşmesi töreni atılan imzalar son buldu.