BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
803
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
23
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
14
GÜNCELLENME TARİHİ: 06.03.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

İZMİT BELEDİYESİ’NDE SAĞLIK İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI


24 Haziran Pazartesi 2013.

Sendikamız üyelerinden İzmit Belediyesi’nde Sağlık İş Sendikası’yla yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başarıyla tamamladı. İzmit Belediyesi adına görüşmelere katılan sendikamız ile Sağlık İş Sendikası yetkilileri arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri 20 Haziran 2013 tarihinde  varılan mutabakat sonucunda imzalandı.

İzmit Belediyesi Başkanlık Binası’nda yapılan törene Genel Sekreterimiz Mümtaz Uzun, sendika uzmanlarımızdan Mete Bilgin, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, belediye yöneticileri, Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Hasan Öztürk, Sağlık İş Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Halit Kayalı, Sağlık İş Şube Başkanı Bülent Gökmen ve sendika yöneticileri katıldı.

Birinci Planda Emek

Tören öncesi konuşma yapan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, her zaman emeği birinci planda tuttuklarını ifade ederek çalışanlarının maaşlarını bir gün bile geciktirmeden ödediklerini söyledi.  “Bizim işçimiz daha iyilerine layık” ifadesini kullanan Doğan yapılan sözleşmenin tüm İzmit halkına hayırlı olmasını diledi.

Başkan Nevzat Doğan’ın ardından söz alan Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Hasan Öztürk mevcut şartlar göz önüne alındığında işçi menfaatlerini en üst düzeyde koruyan bir sözleşmenin yapıldığını ifade ederek sendikamıza ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Hasan Öztürk’ün konuşmasından sonra söz alan Genel Sekreterimiz Mümtaz Uzun yapılan sözleşmenin her iki tarafı da memnun edecek bir içerikte olduğunu ifade ederek sözleşmenin her iki tarafa da hayırlı olmasını diledi.

Yapılan konuşmalardan sonra üç yıl süresi olan toplu iş sözleşmesi imzalanarak yürürlüğe girdi.