BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
512
2021'DE
BAĞITLANAN TİS
31
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
20

YERELSEN’DE ARAYIN:

İzmit Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi Heyecanı

İzmit Belediyesi’nde 209 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi için görüşmeler başladı. Belediyenin hizmet binasında 29 Kasım 2017 tarihinde gerçekleşen ilk toplantıda işveren vekili sıfatı ile Yerelsen de yer aldı.

Yerelsen’in çeşitli temaslarının ardından olumlu bir havada başlayan görüşmelerde İzmit Belediyesi’ni Belediye Başkanı Dr. Nevzat DOĞAN temsil ederken, işveren sıfatı ile toplantılara katılan Yerelsen’i ise Genel Sekreter Mümtaz UZUN ve Sendika Uzmanı İbrahim Halil ÇELİK temsil etti. Toplantıya işçi sendikasını temsilen Kocaeli Hizmet iş şube başkanı İdris ERSOY, Hizmet iş Şube Sek.  Muharrem SUBAŞI, Hizmet iş Şube Mali Sek. İbrahim ÇINAR katıldı.

Toplu iş sözleşmesi toplantısının başlangıcında konuşma yapan İzmit Belediyesi Başkanı Dr. Nevzat DOĞAN Toplu Sözleşmenin Hayırlara vesile olmasını temenni etti. Sözleşmenin masada bitmesini arzu ettiklerini ve İzmit  Belediyesi işçilerinin hak ettikleri maaşları vermek için gayret sarf edecekleri vurgusunu yaptı.

Konuşmanın ardından işçi sendikasının hazırladığı 66 maddelik taslak toplantıda konuşulurken, toplantının 7 maddesi ise aynen kabul edildi.