BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
512
2021'DE
BAĞITLANAN TİS
31
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
20

YERELSEN’DE ARAYIN:

İzmit’te Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

DSC_1985

Sendikamız üyelerinden İzmit Belediyesi’nde 248 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı.

Sendikamız ile Hizmet-İş Sendikası arasında yaklaşık 5 aydan beri devam eden görüşmeler sonunda işçilerin yevmiyelerine 8.60 TL zam yapılırken sosyal haklarda da yüzde 10-12 arasında iyileştirmelerde bulunuldu. 1 Ocak 2016 tarihinden geçerli ve 2 yıllık olan sözleşmeye göre çalışanların ücretlerine ikinci yıl enflasyon farkı olarak +1 puan artış yapılacak. İzmit Belediyesi’nde anlaşma görüşmesine İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, sendikamız Genel Sekreteri Av. Mümtaz uzun, Genel Sekreter yardımcısı Yahya Bilgin ve sendika uzmanı Murat Aslan ile Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy ve Hizmet İş sendikası yetkilileri katıldı.

Toplu İş Sözleşmesi imza töreninde konuşan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Biz, her zaman işçimize, çalışanımıza bütçemiz doğrultusunda elimizden geldiğince hep sahip çıkmaya çalıştık. İşçimize vaat ettiğimizi eksiksiz ve zamanında ödedik. Kâğıt üzerinde yüksek rakamları imzalayıp, uygulamada ertelemelere veya yanıltmalara gitmedik. Ne verebileceksek onun maksimumunu veriyoruz. Enflasyonun üzerinde bir anlaşma oldu. Önümüzdeki yılarda daha iyi sözleşmeler yapılacak. Kocaeli genelinde en iyi şartlarda çalışan işçi İzmit Belediyesi’nde olacak. Çalışanımıza tek kuruş borcumuz yok. İşçimize hak ettiğini alın teri kurumadan veriyoruz. Önemli olan iş huzurudur. Allah’a şükür bu huzur da İzmit Belediyesi’nde var” dedi.

Başkan Doğan, sözleşme farklarının da hemen ödeneceğini söyledi.