BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Kahramanmaraş Büyükşehir’de İlk Oturum Yapıldı


30 Ocak Cuma 2015.

Sendikamızın yeni üyelerinden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nde Yerelsen aracılığı ile yapılan ilk toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı.  28 Ocak 2015 tarihinde Yerelsen ile Hizmet İş Sendikası arasında gerçekleştirilen ilk oturum Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nde yapıldı.

Görüşmelere Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Demir, Genel Sekreter Yardımcısı Züver Çetinkaya, Daire Başkanı Abdulkadir Kırmacı, Hukuk Müşaviri Av. Ali Bolat ile İnsan Kaynakları Şube Müdürü Yasin Havan katıldı. İşveren temsilcisi olarak sendikamız Genel Sekreteri Av. Mümtaz Uzun, Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin ve sendikamız uzmanlarından Cemil Tokpınar’ın yanı sıra işçi sendikası yetkililerinden Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Ömer Çınar, Sendika Sekreteri Vahit Mengili ile sendika yetkilileri hazır bulundu.

Yapılan görüşme sonunda işçi sendikası tarafından sunulan 74 maddelik sözleşme teklif taslağındaki 5 maddenin kabul edilmesine, kalan maddelerin ise ertelenerek bir sonraki oturumda görüşülmesi karar verildi.