BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
512
2021'DE
BAĞITLANAN TİS
31
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
20

YERELSEN’DE ARAYIN:

Kahramanmaraş’ta Toplu Sözleşme Sevinci

4 (1310 x 873)

Sendikamız üyelerinden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nde sendikamız ile Hizmet İş Sendikası arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde mutlu sona varıldı. 15 Kasım 2016’da başlayan ve 273 belediye çalışanını ilgilendiren toplu iş sözleşmesi  15 Şubat 2017 tarihinde törenle imzalandı.

Başkanlık makamında düzenlenen imza törenine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Büyükşehir Genel Sekreteri Züver Çetinkaya ve Şube Müdür Vekili Yasin Havan’ın yanı sıra YERELSEN Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin katıldı. Törene; Hizmet İş Şube Başkanı Ömer Çınar, Şube Sekreteri Vahit Mengili, Kadın Komitesi Başkanı Gül Oruk ve işyeri temsilcileri katıldı.

Tören öncesinde konuşma yapan Başkan Fatih Mehmet Erkoç Türkiye’nin şartları güçlendikçe, kurumların da güçlendiğini söyledi. Başkan Erkoç sözlerine şöyle devam etti: “İmkânlarımız dahilinde işçi kardeşlerimize en uygun ücreti verdiğimize inanıyoruz. Kadrolu işçilerimizle karşılıklı mutabakata vardık ve sözleşmemizi imzalıyoruz. İşçi kardeşlerimize hayırlı olsun diyoruz. Alacakları maaşlarını alın teri olarak kazandıklarını ve hak ettiklerini düşünüyoruz. Sağ olsunlar en iyi şekilde hizmet etme gayreti içerisinde hareket ediyorlar ve aldıkları maaşları da hak ediyorlar” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından, sendikamız ile Hizmet İş Sendikası arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi; Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç, Genel Sekreter Yardımcımız Yahya Bilgin ve Hizmet İş Şube Başkanı Ömer Çınar tarafından üç yıllığına imzalandı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya’nın da yer aldığı törende Çınar, Erkoç ve Çetinkaya’ya çiçek takdim etti.