BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Kahramanmaraş’ta Toplu Sözleşme Sevinci


15 Mayıs Cuma 2015.

STC_9746 (1232 x 820)

Sendikamızın yeni üyelerinden Kahramanmaraş Belediyesi’nde, 320 belediye çalışanını ilgilendiren toplu iş sözleşmesi tarafların karşılıklı anlaşmasıyla masada bitti. İlk oturumu 08 Ocak 2014 tarihinde yapılan sözleşmenin imza töreni 11 Mayıs 2015 tarihinde Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Sendikamız ile Hizmet İş sendikası arasında 2 yıllık olarak düzenlenen toplu iş sözleşmesi imza törenine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Fatih Mehmet Erkoç, Yerelsen Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin ve sendikamız uzmanlarından Cavit Tokpınar katıldı. Hak-iş Konfederasyonu Başkanı Mahmut Aslan’ın da iştirak ettiği törende sendika yetkililer ve işçilerin de hazır bulundu.

STC_9589 (1232 x 820)

Toplu sözleşme öncesi bir konuşma yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç Kahramanmaraş’ın büyükşehir olmasıyla bütün şehir olduğuna işaret ederek: “Biz bir bütünüz. Hep beraber kutsal bir görevi yerine getiriyoruz. Biliyorsunuz şehirler canlı mikroorganizmalar gibidir. Biz de kurumların içerisindeki farkımız 24 saat bu şehre hizmet vermektir. Bu hizmeti de siz mesai arkadaşlarımızın gayret ve azimleri ile yerine getirmekteyiz.

Sizler daha iyi ücretleri hak ediyorsunuz ama bizler de imkanlarımız dahilinde en iyisini vermeye gayret ediyoruz. Sizlerin çalışma ve gayretlerinizin karşılığı hiçbir zaman ödenemez. Gerçekten güzel çalışmalara imza atıyoruz. Bugün ülkemizin huzurunun sağlanmasında Hak-iş Konfederasyonu sürekli haktan ve hukuktan yana tavır sergilemiştir. Bundan dolayı da bu konfederasyonla çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Sözleşmemizin belediyemize, işçi kardeşlerimize şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve Yerelsen Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin, Yerelsen uzmanı Cavit Tokpınar ve Hak-İş Konfederasyonu Başkanı Mahmut Uslu sözleşmeleri imzaladılar.

Tören öncesi kürsüye gelen Hak-iş Konfederasyonu Başkanı Mahmut Aslan, 1983 yılından bu yana Kahramanmaraş’ta sendikal faaliyet içerisinde bulunduklarını ifade ederek, o tarihten beri Kahramanmaraş Belediyesi ile sözleşme imzaladıklarını ifade etti.

Başkan Aslan: “Bu yıl da Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç Bey ve Yerelsen yetkilileri ile sözleşme imzalayacağız. Burada bulunmaktan ve 30 yıldan beri Belediye ile sözleşme imzalamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu arada taşeron kardeşlerimiz için de kanun çıktı ve Fatih başkanımız onları da sendikalaşma adına çalışmalar yapmasına müsaade ettiği için ayrıca teşekkür ediyorum. Biz Kahramanmaraş’ta hiçbir zaman rahatsızlık verici bir sendika olmadık. Bundan dolayı da bu kadar zamandır yetkili sendikayız” diye konuştu.

 STC_9622 (1232 x 820)