BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
512
2021'DE
BAĞITLANAN TİS
31
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
20

YERELSEN’DE ARAYIN:

Karapürçek’te Sözleşme Toplantısı Yapıldı

Yerelsen’in üye belediyelerinden Karapürçek Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı. 8 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri  27.09.2018 tarihinde Belediye Başkanlığı binasından gerçekleştirildi.

Yerelsen’in iş veren vekili ile katıldığı toplantı, çeşitli temasların ardından başladı. Toplantıda  Belediyeyi Temsilen Karapürçek Belediye Başkanı Orhan YILDIRIM, Yazı İşleri Müdürü Mehmet Zeki MERAL ve Mali Hizmetler Müdürü Osman Nuri EKER katılırken Yerelsen’i ise Yerelsen Genel Sekreteri Av. Mümtaz UZUN, Yerelsen Uzmanları Cavit TOKPINAR ve Melih KURAN ile Yerelsen Danışmanı Ertuğrul ÖZCAN temsil etti. Görüşmelerde işçi tarafından ise Hizmet-İş Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR, Hizmet-İş Sakarya Şube’sinden Resul YÜKSEL, Sakarya Şube Teşkilat Sekreteri İbrahim YILMAZ ile Şube Personeli Ertuğrul AKTAŞ hazır bulundu.

8 işçiyi ilgilendiren görüşmelerde işçi tarafının hazırladığı sözleşme taslağı görüşüldü. 81 maddeden oluşan taslağın tamamı görüşülürken 34 madde hariç diğer maddelerde mutabakat sağlanmıştır.